Gural: To nie finanse spowodowały zmianę miejsca koncertu w Olsztynie


2013.01.13

opublikował:

Gural: To nie finanse spowodowały zmianę miejsca koncertu w Olsztynie

15 lutego w Olsztynie odbędzie się koncert DonGuralEsko. Do występu nie dojdzie jednak w klubie Grawitacja, ale Andergrant. Początkowo pojawiły się pogłoski, że Gural postanowił zmienić miejsce imprezy ze względu na lepsze warunki finansowe.

Management rapera dementuje jednak te doniesienia. Powód? Obawa (jak się okazało, niesłuszna) przed oszustwem i brakiem profesjonalizmu.

Treść oświadczenia:

Planując trasę koncertową, staramy się przede wszystkim o to, aby raz podawane terminy już się nie zmieniały, koncerty odbywały planowo i bez większych przeszkód. Po wstępnych negocjacjach dotyczących lutowego koncertu w Olsztynie (w klubie Grawitacja), zaprojektowaniu przez nas plakatu informacyjnego oraz ropoczęciu promocji dostaliśmy niepokojące sygnały, od właściciela klubu Andergrant, z którym wcześniej współpracowaliśmy i do którego mamy pełne zaufanie, oto pełna treść otrzymanej przez nas wiadomości:

Cześć!

Widzę że u konkurencji będzie koncert Donguralesko, ale słabo to widzę z dwóch powodów:

1) radzę  podpisać umowę z paniami Oktawią i Mileną, które podobno są organizatorkami, gdyż raz zrobiły mi  rok temu koncert VNM i Weny i nie rozliczyły się z artystami, krótko mówiąc są mi winne 3000 , gdyż ja zapłaciłem muzykom, a panie umyły ręce, tak że  radze uważać

(…)

Próbowaliśmy dotrzeć do źródła całej sprawy, jednak przez blisko tydzień nie uzyskaliśmy informacji ze strony pierwotnego organizatora, które mogłyby tę opinię zdementować. W dodatku agencja, która planowała organizację koncertu w klubie Grawitacja, nie odesłała nam podpisanej umowy koncertowej, natomiast sam klub Grawitacja w ogóle nie wiedział o udziale agencji koncertowej w organizacji imprezy, wskazując na kogoś innego, jako osoby odpowiedzialne za ten event.

Zarówno negatywna opinia, jak i brak umowy sprawiły, iż postanowiliśmy przenieść koncert do zaufanego nam miejsca i zorganizować go samemu w klubie Andergrant, bez udziału osób trzecich. Nieprawdą jest jakoby skusiła nas lepsza oferta finansowa, gdyż takowej nie otrzymaliśmy, warunki są dla nas wręcz bardziej ryzykowne.

W dniu wczorajszym management VNM-a zapewnił nas o uczciwości agencji pracującej z klubem Grawitacja, było to jednak zbyt późno by po raz kolejny przekładać miejsce koncertu. Wszyscy więc padliśmy ofiarą nieporozumienia, mamy jednak nadzieję, że finałem tej sprawy będzie udany koncert trasy PROJEKT JEDEN Z ŻYCIA MOMENT, który odbędzie się na początku lutego w olsztyńskim klubie Andergrant.

Michał Kwiatek, Michał Chwiałkowski

SZPADYZOR EVENTS

Management donGURALesko”

Polecane

Share This