Gwałty i przemoc w szeregach Crystal Castles?


2017.10.25

opublikował:

Gwałty i przemoc w szeregach Crystal Castles?

foto: mat. pras.

Kulisy odejścia Alice Glass z Crystal Castles były dotychczas owiane tajemnicą. Po trzech latach od rozstania z Ethanem Kathem rtystka zdecydowała się opowiedzieć o przyczynach swojej decyzji. W opublikowanym na swojej stronie oświadczeniu Alice oskarża Ethana o gwałty i przemoc.

Poznałam „Ethana Katha” (Claudio Palmieriego) kiedy byłam w dziesiątej klasie. Pierwszy raz wykorzystał mnie kiedy miałam około 15 lat. Zmuszał mnie do seksu z nim, w przeciwnym razie mówił, że nie ma dla mnie miejsca w zespole – pisze Alice dodając: – Porzucenie Crystal Castles było jedną z najtrudniejszych decyzji, jakie musiałam w życiu podjąć. Zespół był dla mnie wszystkim. Moja muzyka, występy i fani byli wszystkim, co miałam na świecie. Odeszłam nie dlatego, że chciałam, ale dlatego, że musiałam. Wiedziałam, że to jedna z moich najlepszych decyzji. Wiele lat zajęło mi stanięcie na nogach po trwających prawie dekadę nadużyciach, manipulacji i kontroli psychologicznej. Wciąż dochodzę do siebie.

Od 2016 roku wokalistką Crystal Castles jest Edith Frances. To właśnie ona śpiewa na ubiegłorocznej płycie grupy „Amnesty (I)”. Ethan Kath nie ustosunkował się jeszcze do zarzutów Alice.

Polecane

Share This