Gwiazda disco polo ekspertem od neutralności klimatycznej w TVP


2020.10.05

opublikował:

Gwiazda disco polo ekspertem od neutralności klimatycznej w TVP

fot. kadr z wideo

Telewizja Polska niezmiennie nazywa LGBT ideologią, co mogliśmy zobaczyć m.in. na paskach informacyjnych w jednym z ostatnich odcinków programu Michała Rachonia „#Jedziemy”. Jego gośćmi byli Anna Derewienko, Sławomir Jastrzębowski i Sławomir Świerzyński, lider discopolowego Bayer Fulla, który obok opinii mówiącej, że Polska jest „bardzo tolerancyjnym krajem”, wypowiadał się także na tematy ekologiczne, krytykując pomysł ograniczenia, a następnie zaprzestania wydobywania węgla.

Program odnośnie likwidacji wydobycia węgla w Polsce skończy się tak jak Państwowe Gospodarstwa Rolne, czyli wszyscy zostaną wyrzuceni na bruk, nie będą mieli w ogóle pieniędzy. Nie będzie nic. Kopalnie zasypią, zaleją wodą i wszyscy będą szczęśliwi. Wtedy z tej wody będą czerpali energię odnawialną – komentował Świerzyński.

Sprawdź też: Jak szefowie wielkich wytwórni przyczynili się do popularności disco polo?

Wydobycie węgla powinno się skończyć wtedy, kiedy skończy się węgiel, bo jest to nasze największe bogactwo narodowe. Jeżeli my strzelamy sobie w kolano i mówimy: „Nie, nie, my nie będziemy potrzebowali”… przecież mamy tyle wspaniałych technologii odnośnie oczyszczania tego węgla ze spalin i innych rzeczy. Naprawdę mamy doskonałych naukowców, którzy wiedzą, co należy zrobić, żeby ten węgiel – w cudzysłowie – nie truł naszego powietrza. Dajmy sobie spokój z tymi dziwadłami, dziwactwami mówiącymi, które mówią o jakiejś zmianie emisji. Chiny emitują najwięcej, Indie, Stany Zjednoczone, Niemcy, nasi sąsiedzi, emitują więcej dwutlenku węgla od nas, a my mówimy ustami tzw. lewicy, która zawsze jest taka kochana, taka dobra, taka dla ludzi. Ona by chciała tym górnikom, rolnikom nieba uchylić. Tylko najpierw wszystko im zabrać – dodał lider Bayer Fulla.

Polecane

Share This