Gwiazda disco polo na Eurowizji? Naród jak zwykle podzielony

"Ktoś z discopolan musiałby nauczyć się śpiewać".


2022.09.26

opublikował:

Gwiazda disco polo na Eurowizji? Naród jak zwykle podzielony

fot. Karol Makurat / tarakum.pl

Telewizja Polska poinformowała, że wyłoni reprezentanta kraju do przyszłorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji w drodze preselekcji. Stacja ma wybrać 10 uczestników, którzy będą rywalizować o prawo wyjazdu do Wielkiej Brytanii w zaplanowanym na 26 lutego koncercie eliminacyjnym. Kogo usłyszymy w krajowych preselekcjach? W mediach społecznoścowych pojawiła się sugestia, że warto postawić w 2023 na którąś z gwiazd disco polo. W propozycjach zgłaszanych przez widzów najczęściej pojawiają się Akcent Zenona Martyniuka i Boys Marcina Millera. Nie wszystkim się to jednak podoba. Jedni przypominają: „To Eurowizja, a nie dożynki”, inni powątpiewają w umiejętności discopolowych twórców.

To, co dzieje się na tym festiwalu w ostatnich latach jest profanacją tego prawdziwego widowiska sprzed lat. Myślę, że disco polo znakomicie wpisałoby się w żenujące trendy, które mu towarzyszą. Tylko ktoś z discopolan musiałby nauczyć się śpiewać, by tam wystąpić. Poziom żenady osiągnąłby wtedy apogeum – czytamy w sieci.

Co na to TVP? Znany z zamiłowania do disco polo (a przynajmniej do grania tego gatunku na antenach TVP) Jacek Kurski pożegnał się niedawno z fotelem prezesa Telewizji Polskiej. Jego następca Mateusz Matyszkowicz zaczął swoją kadencję od usunięcia discopolowych artystów z koncertu z okazji otwarcia przekopu Mierzei. Wygląda więc na to, że nowe władze będą mniej entuzjastycznie nastawione do discopolowych twórców.

Polecane

Share This