„Gwiazdorskie Towarzystwo Muzyczno-Wokalne”


2009.06.09

opublikował:

„Gwiazdorskie Towarzystwo Muzyczno-Wokalne”

Tegoroczny 46. Festiwal Piosenki Polskiej Opole 2009 rozpocznie się niezwykłym koncertem zatytułowanym „Gwiazdorskie Towarzystwo Muzyczno-Wokalne”. W pierwszym koncercie festiwalu, w piątek 12 czerwca wystąpią najlepsi i najbardziej znani polscy aktorzy, których w takim zestawie nigdy nie gościła żadna scena.

W tym jedynym i niepowtarzalnym koncercie wystąpi zespół złożony z następujących muzyków: Piotr Gąsowski (perkusja), Piotr Szwedes (bas), Dariusz Kordek (gitara) i Paweł Królikowski (gitara), Maciej Zakościelny (skrzypce). Wraz z nimi pojawi się na scenie Ich Trzech czyli Tomasz Karolak, Borys Szyc i Piotr Adamczyk!

Ta ekipa wykona porywające, nowe wersje hitów z repertuaru Wilków i Oddziału Zamkniętego. Próby już udowodniły, że ta super grupa ma zadatki na giganta polskiego rocka. Lekcje śpiewu zrobiły swoje i w Opolu szykuje się niesamowity show.

Bartosz Opania będzie grał na gitarze i z zespołem wykona własną wersję bardzo znanej piosenki pop sprzed wielu lat, którą śpiewała …. Anna Jantar! Joanna Trzepiecińska, Katarzyna Skrzynecka, Piotr Polk i Zbigniew Zamachowski w kwartecie zagrają i zaśpiewają piękną piosenkę z repertuaru… Bogusława Meca. W finale całe Towarzystwo zaśpiewa i zagra porywający numer. Będzie też superniespodzianka.

– Takiego koncertu nie było i już nigdy nie będzie, bo zebranie tylu gwiazd na jednej scenie graniczy z cudem – mówi Roman Rogowiecki, dyrektor artystyczny tegorocznego Festiwalu. – Ten koncert przejdzie do historii polskiej rozrywki, trzeba być świadkiem tego wydarzenia, trzeba to zobaczyć na żywo!

Koncert „Gwiazdorskie Towarzystwo Muzyczno-Wokalne”, 12 czerwca, piątek, godz. 20.25 w TVP1.

Polecane

Share This