Gwiazdy disco polo przepraszają za Bayer Full


2020.11.18

opublikował:

Gwiazdy disco polo przepraszają za Bayer Full

fot. mat. pras.

– A kto by chciał ich płytę kupić? – pytał w poniedziałek w rozmowie z Polsatem News Sławomir Świerzyński. Lider discopolowego Bayer Fulla podkreślił, że jego zespół sprzedał 17 mln płyt i jest w stanie to udokumentować, natomiast Kult? – Kto pamięta taki zespół jak Kult, na litość Boską? – zastanawiał się artysta.

Ta wypowiedź gwiazdora disco polo, jak twierdzi Jurek Owsiak, znakomicie wpłynęła na sprzedaż materiału koncertowego zespołu.

– Po wypowiedzeniu opinii na temat Kultu przez twórcę disco polo Sławomira Świerzyńskiego zainteresowanie wydaną przez nas i SP Records płytą jest ogromne. W tym momencie, w tej chwili złożyliśmy zamówienie na dotłoczenie 11 000 płyt Kultu z Pol’and’Rock Festival. Pierwszy nakład 8 000 boxów CD/DVD i 3000 winyli wyprzedał się w całości. Tę i inne płyty możecie kupić na stronie www.siemashop.pl i SP Records – napisał Owsiak.

Teraz odezwało się środowisko Świerzyńskiego. Niektórzy gwiazdorzy disco polo stwierdzili, że wstyd im za słowa lidera Bayer Full, na temat Kultu.

Bartek Padyasek z zespołu D-Bomb napisał w jednym z postów – KULTura nie boli i dodał m.in. #sorry. W innym poście zamieścił archiwalne zdjęcie z liderem Bayer Full, gdzie na koszulce Świeżyńskiego widzimy doklejone logo Kultu:

– Telewizja jednak kłamie co widać na załączonym obrazku – napisał Bartek w komentarzu.

Na słowa Świerzyńskiego zareagował także Łukasz Gesek, który porównał liczbę fanów Kultu (ponad 300 tysięcy) i Bayer Full (15 tysięcy) na Facebooku.

– Te liczby mówią same za siebie. Kultu słuchaliśmy, gdy byliśmy młodzi i nadal słuchamy i kupujemy nadal płyty. Ten lider i ten wokalista nie powinien się w ogóle wypowiadać w ich temacie i naszej branży. Trzeba przeprosić zespół Kult i inne zespoły – jeżeli on tego nie zrobi, to ja teraz mówię: Przepraszam – powiedział w filmie zamieszczonym w sieci.

Za zachowanie lidera Bayer Full przeprosił także członek B-QLL – Marcin Niewiadomski.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by D-Bomb Bartek (@dbomb_bartek)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by D-Bomb Bartek (@dbomb_bartek)

Polecane


Share This