Gwiazdy kultury ulicznej na Bruku

Za niespełna miesiąc startuje Bruk Festival 2013.


2013.06.12

opublikował:

Gwiazdy kultury ulicznej na Bruku

Najlepsi polscy i zagraniczni tancerze, beatboxerzy, i dj’e zawitają do Olsztyna już po raz czwarty. W skali ogólnopolskiej będzie to już dziewiąta edycja imprezy. Przed uczestnikami 10 dni warsztatów, zawodów, imprez i innych atrakcji.

Tegoroczny Bruk odbędzie się w dniach 8-17 lipca. Pierwszym, niezwykle ważnym elementem festiwalu są warsztaty dla tancerzy, beatboxerów i DJ’ów. Dla tych pierwszych organizatorzy przygotowali specjalną ofertę cenową, która aktualna jest do 17 czerwca. Wszystkie zapisy prowadzone są na stronie www.brukfestival.pl.

 

Zajęcia taneczne na Bruku poprowadzą: znakomita tancerka, pedagog i choreograf, szerszej publiczności znana ostatnio z programu „Got to Dance” – Ania „YouYa” Jujka, najbardziej utytułowana tancerka dancehall w Polsce – Ula „Afro” Fryc, jeden z czołowych niemieckich choreografów, założyciel Plattform Dance Studio we Frankfurcie – Kelechi Onyele, doskonały b-boy i locker ze Szwajcarii – Julnako, brukowy mistrz tańca współczesnego, w Polsce znany z II edycji programu „You Can Dance” – Gieorgij „G.R.E.G.” Puchalski oraz specjalista od styli Clown Walk i Krump – Zulu Kuki.

Beatboxerzy będą oddawać się swojej pasji pod czujnym okiem najlepszego nauczyciela tej sztuki w Polsce – Bladego Krisa, a także dwóch znakomitych artystów z Belgii – Roxorloopsa oraz Fatty K. W rolę instruktorów DJ’ingu i produkcji muzycznej wcielą się natomiast DJ Kostek, DJ Funktion oraz Steve Nash. Podczas warsztatów każda grupa przygotuje specjalny pokaz, która zaprezentowany zostanie w ramach finałowego show na Scenie Staromiejskiej.

{reklama-hh}

 

Od kilku lat stałym elementem festiwalu są także zawody. Tegoroczna edycja imprezy obejmie m.in. międzynarodowe, dwudniowe zmagania najlepszych b-boy’ów oraz b-girls, czyli Breakdance European Challenge 2013. Swój udział w turnieju potwierdziło już kilkunastu zagranicznych tancerzy – m. in. z Rosji, Ukrainy i Białorusi. Zagranicznych gości zobaczymy także w jury – zasiądzie w nim m. in. b-boy Flaco ze Szwecji. W ramach cyklu European Challenge 2013 zobaczymy również niezwykle gorący i emocjonujący pojedynek tancerek dancehall, a także konkurs dla beatboxerów.

 

Trzecim punktem programu Bruk Festivalu są wydarzenia towarzyszące. W tym roku ponownie odbędzie się Teachers vs. Students – jedyna w swoim rodzaju impreza, podczas której uczniowie wyzywają na pojedynek swoich nauczycieli. Ponadto, w Amfiteatrze im. Czesława Niemena usłyszymy specjalny koncert – szczegóły ogłoszone zostaną już niebawem.

 

Bruk Festival to jedyna w Polsce impreza promująca kulturę uliczną na tak wielu płaszczyznach jej działalności. Bruk to także niepowtarzalna okazja, by na żywo zobaczyć gwiazdy ulicznej muzyki, tańca, beatboxu, teatru czy DJ`ingu i szlifować swoje umiejętności u ich boku. Wszystkie dotychczasowe edycje (2005-2012) okazały się sukcesem i udowodniły, że wydarzenia tego typu są w Polsce niezwykle potrzebne.

Masowo angażując młodzież w atrakcyjne działania artystyczne i rozrywkę, Bruk Festival pokazuje pozytywny wzorzec i udowadnia, że miejska przestrzeń może być miejscem uprawiania sztuki i sportu bez agresji i przemocy. Warsztaty i spotkania twórcze w ramach Bruk Festivalu zgromadziły na przestrzeni ośmiu ostatnich lat ponad 3500 osób szkolących się w kilku dziedzinach: DJ`ingu i produkcji muzycznej, beatbox`ie, tańcu, grze na instrumentach muzycznych, śpiewie oraz sztuce aktorskiej i reżyserskiej.

 

Bruk Festival to 10 dni muzyki, warsztatów, zawodów, jamów, battelek, teatru i imprez. Czysta pasja i światowy poziom.

Polecane