Gwiazdy rapu z międzynarodową orkiestrą dętą


2015.11.03

opublikował:

Gwiazdy rapu z międzynarodową orkiestrą dętą

L.U.C, Promoe (Looptroop), Bisz, Joka (Kaliber 44) i Ńemy w jednym singlu. I nie na bicie, a w towarzystwie międzynarodowej orkiestry dętej! Na MaxFloRecTV dostępny jest już 1. klip promujący enigmatyczny projekt Rebel Babel. Sprawdźcie

„Jak słowo daję” pod batutą Jana Feata!

Ponad 100 muzyków orkiestr dętych z kilku państw, czołowi gracze polskiej i reprezentant szwedzkiej sceny hip-hopowej połączyli siły. Artystów w ramach eksperymentalnego projektu Rebel Babel zintegrował Jan Feat, Duńczyk polskiego pochodzenia. – Zebrać tylu wspaniałych raperów naraz było zadaniem wręcz karkołomnym, ale to dopiero skromny początek – mówi kompozytor. Singiel „Jak słowo daję” jest zapowiedzią wielkiego, transkulturowego projektu. Jego premiera planowana jest na wiosnę 2016 r.

Poniższe wideo nakręcone zostało w kilku miejscach we Wrocławiu, Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Otwiera go spektakularne ujęcie zrealizowane na szczycie wieży Sky Tower, jednego z najwyższych budynków w Polsce. Orkiestrą Hanys Band 200 m ponad ulicami dyryguje Jan Feat. Performer postarał się też o to, by ukazane w klipie portrety raperów stanowiły „metaforę podmuchu skutków i materializacji, jakie wiążą się z wypowiadaniem słowa”. – Słowa mają ogromną moc. A dla raperów są szczególnie ważne. Zadbaliśmy więc o to, by osobowość każdego z muzyków była wizualnie podkreślona – mówi Jan Feat. – Każdy raper ma swój charakterystyczny podmuch. Joka rapuje otoczony śląskim pyłem. L.U.C-owi towarzyszy psychiatryczna biel, która odzwierciedla jego zwariowany umysł. Promoe to mokre deszcze z Północy – wyjaśnia.

Klip zrealizowany został analogowo bez użycia efektów postprodukcyjnych. – Przez trzy dni smarkaliśmy czarnym piaskiem i nie obyło się bez płukania zatok – wspomina odpowiedzialny za montaż L.U.C, który jest także współscenarzystą i współreżyserem obrazka. – To było duże poświęcenie ze strony nas wszystkich, ale dla takich projektów warto – dodaje. Potwierdza to Bisz, dla którego współpraca z Rebel Babel to jedna z ciekawszych rzeczy, jakie ostatnio robił. – Utwór „Jak słowo daję” łączy różne rapowe style w niecodzienną całość. To muzyka bez barier, nieskrępowana kreatywność, uwolnione słowo, czyli wszystko, co lubię najbardziej – mówi raper. Promoe, założyciel kultowej szwedzkiej grupy Looptroop, dodaje: – Hip-hop jest uniwersalnym językiem, który ma siłę przekraczania granic i ograniczeń: poprzez styl, flow i rytm. Dla mnie jest to dokładnie to, o co chodzi w Rebel Babel.

Wraz z premierą singla „Jak słowo daję” na rebelbabel.com udostępnione zostały nuty dwóch symfonii skomponowanych przez Jana Feata i rozpisanych przez Admounde Le Pecoucha na orkiestry dęte. Wkrótce pojawią się kolejne. To ciekawa propozycja dla wszystkich miłośników „dęciaków”: – Grajcie, jeśli kochacie hip-hop, folk i funk! Dzielcie się muzyką i pozytywną energią, dołączajcie do nas! – zachęca Jan Feat. – I wyczekujcie kolejnych wydarzeń sygnowanych przez Rebel Babel. Singiel „Jak słowo daję” to dopiero przedsmak tego, na co nas stać. Wielkie uderzenie szykujemy na wiosnę.

Polecane

Share This