Gwiazdy zagrają Ciechowskiego


2009.12.18

opublikował:

Gwiazdy zagrają Ciechowskiego

T.Love oraz Wojciech Waglewski będą gwiazdami tegorocznego koncertu poświęconego pamięci zmarłego nagle w 2001 roku Grzegorza Ciechowskiego. Koncert tradycyjnie odbędzie się w toruńskim klubie Od Nowa, w którym Ciechowski stawiał pierwsze kroki na scenie.

Podczas imprezy, podobnie jak w latach ubiegłych wręczona zostanie Nagroda Artystyczna Miasta Torunia imienia lidera Republiki, którą w tym roku przyznano grupie Pustki.

Grzegorz Ciechowski, znany przede wszystkim jako lider zespołu Republika, ale także jako solista, kompozytor, autor tekstów i producent zmarł 22 grudnia 2001 r. W trakcie grudniowych koncertów poświęconych jego pamięci zespoły i muzycy zaliczani do czołówki krajowej sceny prezentują swoje interpretacje utworów Republiki i Obywatela G.C.

Poza wspomnianymi Pustkami, T.Love i Waglewskim, na scenie pojawią się jeszcze m.in. formacje Lipali, Manchester i Kumka Olik.

Kapituła nagrody im. Ciechowskiego w uzasadnieniu wyróżnienia przyznanego Pustkom napisała iż nagradza go za „doskonały poziom muzyczny i literacki płyt zespołu, ze szczególnym wyróżnieniem prób odczytania klasyki polskiej poezji w sposób odpowiadający duchowi naszych czasów”.

Polecane

Share This