Gwiazdy zagrały dla Jacksona

W Cardiff odbył się koncert w hołdzie Michaelowi Jacksonowi.


2011.10.10

opublikował:

Gwiazdy zagrały dla Jacksona

W sobotni wieczór na scenie Millennium Stadium w stolicy Walii pojawiły się znane postaci świata muzyki i członkowie rodziny Jacksona. Impreza “Michael Forever” od samego początku budziła wielkie kontrowersje, jej termin bowiem zbiegał się z procesem prywatnego lekarza Króla Popu, Conrada Murraya, oskarżonego o nieumyślne spowodowanie śmierci gwiazdora. To właśnie dlatego bracia Michaela, Jermaine i Randy, i siostra Janet nazwali koncert “nieodpowiednim” i “nie w porę”. Idei eventu bronił ze sceny Ne-Yo, który na “Michael Forever” zaprezentował własną wersję “Billie Jean”.

Tu nie chodzi o kontrowersję. Tu nie chodzi o proces. Nie o jego śmierć. Tu chodzi o świętowanie jego życia i muzyki – mówił wokalista.

Publiczność zebrana na stadionie w Cardiff najwyraźniej zrozumiała apel Ne-Yo, bo z tłumu nie zabrzmiały żadne potępieńcze hasła pod adresem dr. Murraya, a dało się słyszeć jedynie radość z dorobku Jacko. Szczególny aplauz wywołała kooperacja brytyjskiego boysbandu JLS z trzema członkami Jackson 5 – Marlonem, Tito i Jackie`em; panowie wykonali wspólnie “Blame It On The Boogie”.

Po ponad dwudziestu latach za mikrofon chwyciła siostra Jacksona, La Toya.

– Nigdy nie będzie kolejnego tak magicznego momentu, gdy można świętować twórczość Michaela wraz z jego fanami – powiedziała.

Za pośrednictwem satelity pokazano występ Beyonce, która wykonała piosenkę Jackson 5, “I Wanna Be Where You Are”. Piosenkarka powiedziała publiczności w Cardiff, że jest to pierwszy utwór, który wykonała ze swoją dawną grupą – Destiny`s Child.

Na scenie wystąpili ponadto m.in. Christina Aguilera, Smokey Robinson, Leona Lewis, Jennifer Hudson i Cee Lo Green.

Polecane