Habakuk wspomina Boba Marleya


2011.04.13

opublikował:

Habakuk wspomina Boba Marleya

„Bob Marley mi się śni, w jego słowach tajemnica tkwi… Uwierzyłem Mu na słowo, staram się żyć kolorowo” – tak śpiewają muzycy Habakuk zainspirowani twórczością największego w historii twórcy reggae.

11 maja to dzień, w którym na całym świecie wspomina się Boba Marleya – niekwestionowanego „króla reggae”. W tym roku minie dokładnie trzydzieści lat od jego przedwczesnego odejścia. Pozostawił po sobie ogromną ilość przebojów, pozytywnych wibracji. Zainspirował i dał natchnienie całym następnym pokoleniom. Stał się przywódcą duchowym dla ludzi z różnych środowisk na całym świecie. Habakuk, jeden z najdłużej istniejących w Polsce zespołów reggae, postanowił na swojej najnowszej płycie „Sztuka Ulotna” złożyć swego rodzaju hołd, nagrywając utwór „Bob Marley”.

Utwór został dostrzeżony przez publiczność na koncertach, dziennikarzy oraz rozgłośnie radiowe. Dowodem na to jest fakt, że piosenka znalazła się w propozycjach głosowania na Listę Przebojów Trójki – najbardziej prestiżowego notowania w Polsce. Zapraszamy do oddawania swoich głosów na Habakuk w utworze „Bob Marley”, a może sprawimy „Królowi” miły prezent na Marleyki w postaci pierwszego miejsca na Liście Trójki 🙂

Numer w całości do odsłuchania tutaj:


Polecane

Share This