Hammerfall w Stodole – znamy supporty


2011.09.14

opublikował:

Hammerfall w Stodole – znamy supporty

Znamy już nazwy supportów, które rozgrzeją publiczność przed koncertem Hammerfall.  Przypomnijmy, że koncert odbędzie się 15 listopada w warszawskiej Stodole o godz. 20:00. Przed gwiazdą wieczoru na scenie Stodoły zaprezentuje się szwedzko-duński zespół Amaranthe oraz amerykańska grupa Rio.

Debiutancka płyta Amaranthe miała swą premierę wiosną 2011 roku, pod skrzydłami fińskiej Spinefarm Records. Zespół Riot podczas trasy promować  będzie swoje nadchodzące wydawnictwo „Immortal Soul”, które ukaże się w październiku.Bilety na koncert już w punktach sprzedaży.

HAMMERFALL

supports: Amaranthe, Riot

15.11 20:00 Stodoła / WARSZAWA

bilety: 95/110 pln

do nabycia: ticketpro.pl, pwevents.pl, klub Stodoła

Amaranthe – szwedzko-duński projekt utworzony w 2008 roku, wykonujący mieszankę power metalu z melodic death metalem, przez niektórych dość ogólnie określany jako modern metal. Zespół założony został przez Jake`a  Lundberga i Olof`a Morcka.W maju 2009 roku, zespół został zmuszony do zmiany nazwy z Avalanche na  Amaranthe ze względu na kwestie prawne. W tym samym roku ukazało się ich pierwsze demo, Leave Everything Behind. Ich cechą charakterystyczną jest aż trzech wokalistów. Dotychczas grupa wydała jeden album, Amaranthe, wydany w 2011 roku. Płytę promuje singiel Hunger.

Riot to amerykańska grupa muzyczna wykonująca speed metal z wpływami thrash metalu. Powstała 1975 roku w Nowym Jorku z inicjatywy Marka Reale’a. Zespó jeździł w trasy między innymi z AC/DC, Molly Hatchet, Sammy Hagar, Kiss,Vandenberg i Black Sabbath. Szczyt popularności osiągnęli w latach 80, a ich najlepiej sprzedającym się albumem był Fire Down Under.

Polecane

Share This