Hands Resist przed New Model Army w Warszawie

Koncert już 8 października.


2013.09.24

opublikował:

Hands Resist przed New Model Army w Warszawie

Zespół powstał w 2007 roku i od tego czasu zdążył nagrać demówkę, wydać własnym sumptem longplay, a także zagrać dziesiątki koncertów w całej Polsce. Jak określa się sam zespół: muzyków cechuje wspólna pasja, dreszcze i skumulowane pierwiastki emocji, którym dają upust na scenie. Grają melodyjnie, szybko i nigdy się nie oszczędzają.

Koncert już 8 października w stołecznej Proximie. Bilety wciąż są w sprzedaży.

New Model Army to kultowy zespół, powstały w 1980 roku w brytyjskim Bradford i choć dla wielu subkultur pozostaje kultowym – nie daje się łatwo sklasyfikować. Brytyjczycy sprzedali ponad1,5 miliona egzemplarzy płyt, choć ich single nie trafiały na listy przebojów. Przez wiele lat kapela była głosem brytyjskiej klasy robotniczej, prezentowała lewicowe poglądy, negowała rządy Margaret Thatcher, amerykanizację Europy i konsumpcjonizm, zgromadziła też wokół siebie potężną rzeszę fanów. Za najlepsze albumy w dyskografii NMA uznaje się „No Rest For The Wicked” czy „Thunder and Consolation”.

W 2010 roku zespół świętował trzydziestą rocznicę istnienia. Kolejna trasa koncertowa w roku 2013 jest okazją do promocji najnowszego – dwunastego już – albumu. Zespół wyprodukował płytę własnym sumptem, a mixami zajął się Joe Barresi, znany przede wszystkim ze współpracy z Tool, Queens Of The Stone Age, Bad Religion i Soundgarden. Do wydawnictwa dołączony jest film dokumentalny dotyczący historii tego kultowego zespołu.

Rozpiska godzinowa warszawskiego koncertu:

19:00 otwarcie drzwi

20:00 Hands Resist

21:00 New Model Army

New Model Army w ramach trasy po Polsce zagrają cztery koncerty. Poza Warszawą wystąpią jeszcze 6 października w Gdańsku (B90), 9 października w Krakowie (Kwadrat) i 10 października we Wrocławiu (Alibi).

Polecane