Happysad zapowiada nową płytę. Klip do pierwszego singla już w sieci


2019.05.21

opublikował:

Happysad zapowiada nową płytę. Klip do pierwszego singla już w sieci

fot. Karol Makurat / tarakum.pl

Happysad pochwalili się pierwszym singlem zapowiadającym nowy album. Piosence „Cały” towarzyszy teledysk wyreżserowany przez Piotra Starzyka. Producentem utworu jest Marcin Bors.

Zależało nam, by klip był dopełnieniem tekstu piosenki i opowiadał o miłości, ale nie wprost. Oczywistości nie muszą być złe, pod warunkiem, że ubierze się je w ciekawą konwencję i wyprowadzi do ekstremum. Tak powstał pomysł na teledysk rozegrany prawie w całości w mastershocie, który sam w sobie jest zabawą tematem i formułą.

Na ekranie obserwujemy więc scenę końcową nieistniejącego, sztampowego filmu akcji, którego główny bohater mści się za utratę swojej ukochanej. A potem jest piosenka finałowa i napisy końcowe. Klip żartuje z tego konceptu, ale i czerpie z niego garściami.

Do samego obrazu udało nam się wpleść wiele małych nawiązań. Znajdziecie tam Talking Heads i Lenny’ego Kravitza, znajdziecie Tarantino i Bruce’a Willisa ze „Szklanej pułapki”, a także „Sweet Charity”, Bonda i… „Quo Vadis”. Jest co odkrywać, a wszystko w naszym, kameralnym i “teatrzykowym” wydaniu – mówi reżyser teledysku.

– Warto zaznaczyć, że autorem muzyki do sceny otwierającej klip jest nasz człowiek – Michał Bąk – dodaje grupa.

Planowana na wczesną jesień płyta będzie następczynią „Ciała obcego” z 2017 roku.

Polecane

Share This