Hatebreed po raz pierwszy w Polsce


2011.06.19

opublikował:

Hatebreed po raz pierwszy w Polsce

Po raz pierwszy na jedynym koncercie w Polsce zaprezentuje się amerykańska gwiazda metal core`a z Connecticut (U.S.A.).

HATEBREED

Po raz pierwszy przyjeżdża do Polski gwiazda sceny metal core formacja Hatebreed z Wallingford w stanie Connecticut (U.S.A.). Zespół powstał w 1994 roku z inicjatywy muzyków udzielających się w grupach: Bridgeport i New Haven. W ciągu 15 lat działalności Hatebreed dorobił się 6 albumów studyjnych. występował u boku: Slayer, Slipknot i Mastodon podczas europejskiego tournee Unholy Alliance w 2004 roku, następnie w 2006 pojawili się na trasie Ozzfest w U.S.A. wraz z Laguna Coil i System Of A Down.

Wydany w 1997 roku przez wytwórnię Victory Records debiutancki album Hatebreed „Satisfaction is the Death of Desire” był najlepiej sprzedającym się debiutem w historii tej wytwórni i zapowiedzią niezwykle błyskotliwej kariery…

Za szczytowe osiągnięcie zespołu uważany jest album „Rise Of Brutality” z 2004 a pochodzący z tej płyty utwór „Live For This” został nominowany do nagrody Grammy. Zdjęcia HATEBREED pojawiały się na okładkach wielu szanowanych pism, jak choćby w biblii metalowców magazynie „Revolver”. Grupa dość często prezentowana była w amerykańskim MTV a wokalista HATEBREED Jamey Jasta został dziennikarzem prowadzącym program „Headbanger Ball”.

Rok 2006 przyniósł zmianę wytwórni. Nowym wydawcą Hatebreed została firma Roadrunner, która wydała album „Supremacy” W 2007 roku zespół ponownie gościł na Ozzfest a rok później pojawił się również na Wacken Open Air Festival razem z Iron Maiden, Children Of Bodom i Avastasią. W 2008 roku muzycy HATEBREED podpisali kontrakt z Koch Records na wydanie koncertowego DVD pt. „Live Domination” oraz składankowego albumu „For A Lions” z coverami takich zespołów jak: Slayer, Misfits, Sepultura, Agnostic Front i Cro-Mags.

Ich ostatnim wydawnictwem jest album z 2009 zatytułowany po prostu „Hatebreed”. Obecnie skład zespołu tworzą: Jamey Jasta –wokal, Chris Beattie – bass, Wayne Lozinak- gitara, Frank Novinec – gitara, i Matt Byrne – perkusja.

SUPPORTY

HEDFIRST powstał w 2000 roku w Warszawie, przez osiem lat swojej działalności z konsekwencją rozwijał swoją wersję muzyki będącą fuzją szeroko pojętego metalu i hard-core.

W czasie swojej działalności w latach 2000 – 2008 zespół nagrał 3 płyty. Pierwsza, „Hedfirst”, ukazała się w 2003 r. nakładem amerykańskiej wytwórni Crash Music na całym świecie. Reedycja w Polsce ukazała się w roku 2004, nakładem Metal Mind. Kolejne dwa krążki miały premierę w 2005 r. („Scarismatic”, wytw. Metal Mind) i 2007 r. („Godforsaken”, wytw. Altart Music).


HEDFIRST, w trakcie swojej przygody z muzyką zagrał grubo ponad setkę koncertów w całym kraju, uczestnicząc w takich wydarzeniach jak trasy koncertowe z cyklu Metal Union Road Tour (2004, 2005 i 2006), Hunter Fest, Metalmania, Medeis Tour. HEDFIRST dzielił scenę z takimi tuzami metalu jak Soulfly, Testament, Mudvayne, Walls of Jericho, oraz polskimi Frontside, Hunter, Acid Drinkers, Flapjack, Schizma, Rootwater i masą innych kapel!

 

HEDFIRST został uhonorowany 4 miejscem w kategorii „debiut roku 2004” rankingu czytelników pisma Metal Hammer. W roku 2005 zajął 5 miejsce dwóch kategorii „zespół roku”. Wokalista grupy, Bayer, w tym samym plebiscycie zajął 2 miejsce w kategorii „wokalista”.

Po dwóch latach przerwy HEDFIRST wraca… W nowym składzie i z nową energią! Bez oglądania się na to co było, ale z wykorzystaniem wielkiego bagażu doświadczeń, z jednym celem przed sobą – wspólnego tworzenia muzy, grania koncertów i patrzenia losowi w twarz, czy przypadkiem nie szykuje jakiejś niespodzianki…

Obecny skład Hedfirst:

Bayer – voc (również The Supergroup)

Kuba – git (również Hellectrcity)

Godzu – git (również Carnal)

Piter – bas, voc (również Ametria)

www.myspace.com/hedfirst

http://www.facebook.com/hedfirstPL

NONE – polski zespół muzyczny wykonujący heavy metal/metalcore. Założony w 1999 roku w Bydgoszczy szybko zdobył popularność i podpisał kontrakt z wytwórnią Metal Mind Records. Niedługo później ukazała się debiutancka płyta „No One”, która została świetnie przyjęta zarówno przez media, jak i fanów („Debiut Roku 2000” – Metal Hammer, „Nadzieja Roku 2001” – Tylko Rock). Na albumie gościnnie zagrali muzycy innych grup, takich jak Flapjack, czy Sweet Noise. Po nagraniu płyty NoNe ruszył w trasy koncertowe, grając u boku takich zespółów jak Acid Drinkers, 2Tm2,3, Sweet Noise czy K.N.Ż..


W niewielkim odstępie czasu ukazały się następne płyty: „Procreation” i „Black Star”. Z tej drugiej ukazał się singel „Get Into My Mind”, do którego nakręcono teledysk z wrocławską Grupą 13. Klip ten trzy razy znalazł się na pierwszym miejscu listy „Hell`s Kitchen” telewizji muzycznej VIVA. W tej samej stacji album „Black Star” został płytą tygodnia. W podsumowaniu roku 2003 w magazynie Metal Hammer, utwór „Black Star” zdobył 10 miejsce w kategorii „Przebój Roku”, natomiast NoNe znalazło się na 9 miejscu jako „Zespół Roku”.

Z czasem NoNe zdobywał coraz większą popularność, supportował takie zespoły jak Machine Head, czy Soulfly. W 2005 roku z grupy odszedł Olass który dostał propozycję grania w Acid Drinkers. Zastąpił go przyjaciel zespołu Naphoos, który w grudniu 2005 roku został zastąpiony przez Bartassa, który gra w NoNe do dziś.

W 2008 roku zespół nagrał nową płytę „The Rising”, której premiera odbyła się 7 lipca 2008. Na albumie w roli nowego wokalisty pojawił się Chupa, śpiewający w takich zespołach jak Bare Assed, Neurothing czy The Old Cinema.

W sierpniu 2009 roku, podczas jednego z największych letnich festiwali metalowych w Niemczech (Wacken), NoNe wziął udział w ścisłym światowym finale Metal Battle 2009. Zespół jako zwycięzca polskiej edycji konkursu, jako jedyny reprezentował Polskę i zajął tam trzecią pozycję.

30 listopada 2008 roku w Krakowie zmarł jeden z założycieli zespołu Aleksander „Olass” Mendyk. 7 lutego 2009 NoNe zagrało koncert akustyczny, poświęcony jego pamięci. Wydarzenie to zostało zarejestrowane w postaci DVD oraz płyty audio, całość zatytułowana „My Only Heart Of Lion” ukazała się nakładem Mystic Production.

Termin: 28.06.2011 (wtorek)

Miejsce: WARSZAWA klub Proxima ul. Żwirki i Wigury 99 A

Otwarcie klubu godz. 19:00

Start koncertu godz. 19:30

Bilety w cenie: 80 zł (przedsprzedaż), 100 zł (w dniu koncertu).

Do nabycia: www.shortcut.pl, www.ticketstore.pl, Sekretariat klubu Proxima, kasa klubu PALLADAIUM oraz www.strefabiletow.pl

Tagi


Polecane

Share This