HEALTH przyjadą do Polski


2018.11.12

opublikował:

HEALTH przyjadą do Polski

foto: mat. pras.

Świetne wieści dla fanów HEALTH. Amerykańska grupa noise rockowa przyjedzie zimą do Polski, by 16 lutego wystąpić w warszawskich Hybrydach. Bilety trafią do sprzedaży dziś o 11:00. Organizatorem koncertu będzie agencja Go Ahead.

Usiedliśmy w ciemnym pokoju bez okien i zaczęliśmy się zastanawiać, jak napisać piosenkę – tak o zapoczątkowaniu grupy HEALTH mówi jej wokalista i gitarzysta, Jake Duzsik. Amerykański zespół debiutancki album wydał w 2007 roku, otrzymując wysoką ocenę od Pitchfork. Kolejne projekty („HEALTH/DISCO” z 2008 roku i „DISCO2” z 2010) to remiksy, które pozwoliły grupie skonstruować dwa albumy – muzyczny wkład w płyty mają m.in. Crystal Castles czy Nosaj Thing.

Ich remix „Blue Monday” pojawił się na ścieżce dźwiękowej hitowego filmu „Atomic Blonde”, a przebój „Crimewave” wciąż jest grany na koncertach.

Album „DEATH MAGIC” z 2015 roku przebił się do wszystkich ważnych muzycznych mediów, zyskując przychylne opinie FADER, The New Yorker czy ponownie Pitchforka. The Los Angeles Times nazwało zespół „jedną z najlepszych grup na żywo w tym mieście”, o czym HEALTH przekonywali, grając niezliczoną ilość wyprzedanych koncertów, a także w trasach z Nine Inch Nails i Garym Numanem.

Tagi


Polecane

Share This