Hellfish na afterparty festiwalu MUSIC.DESIGN.FORM


2018.08.29

opublikował:

Hellfish na afterparty festiwalu MUSIC.DESIGN.FORM

foto: mat. pras.

Hellfish – jeden z najważniejszych producentów taneczno-eksperymentalnej muzyki elektronicznej powyżej 160 bpm zagra po raz pierwszy w Polsce! Będzie można usłyszeć go podczas afterparty festiwalu MUSIC.DESIGN.FORM, 22 września w szczecińskim Klubie K4.

Muzyczna aktywność Hellfisha (Juliana Cobba) obejmująca hardcore i breakbeat jest niemal tak samo długa jak historia owych gatunków. Od 1992 roku dostarcza on soundsystemową pożywkę najwyższej jakości wszędzie tam, gdzie pojawia się kultura rave w mocniejszych odmianach. Od tego czasu Hellfish powołał do życia ciekawe muzyczne zjawiska, które cieszą się zainteresowaniem do dnia dzisiejszego. Udało mu się także wypracować niepowtarzalny i niepodrabialny styl tworzonej muzyki. W historii najcięższych odmian elektroniki zapisał się także jako wydawca i promotor, powołując do życia legendarną oficynę wydawniczą Deathchant. Jej nakładem ukazało się ponad sto tytułów z muzyką elitarnego grona najlepszych producentów z całego świata.

W twórczości Hellfisha można odnaleźć niezwykle dużo nawiązania do kultury popularnej. Artysta szczególnie upodobał sobie fragmenty klasycznych rapowych nagrań. Z szeroko pojętego hip-hopowego vibe’u przeszczepionego na grunt muzyki hardcore, uczynił jeden ze swoich znaków rozpoznawczych. Pomimo utylitarnego charakteru produkowanej muzyki, Hellfish nie zapomina o poszukiwaniach i dźwiękowych eksperymentach. Efekty tych działań wyznaczają nowe kierunki muzyczne i są na tyle poważane, że pojawiają się w setach innych tytanów elektroniki, jak np. u Aphex Twin.

Co Hellfish zaproponuje podczas wrześniowego występu w Klubie K4? Szczegółów jeszcze nie znamy, ale z pewnością będzie to nietuzinkowy i nieprzewidywalny live act, który na długo zostanie w pamięci uczestników imprezy. Podczas afterparty, oprócz Hellfisha wystąpi ponadto Rombanka Soundsystem i Hachiwari TV. Swoje umiejętności zaprezentują również uczestnicy warsztatów didżejskich prowadzonych przez Szymona Karpierza, szczecińskiego didżeja i radiowca. Afterparty festiwalu MDF rozpocznie się o godz. 22.00 w Klubie 4 – Szczecińskim Lofcie Kultury.

Równie interesująco zapowiadają się pozostałe punkty festiwalowego programu, m.in.: występ synth-popowego, skandynawskiego zespołu Apparatjik (23 września), którego liderem jest Magne Furuholmen, koncert Beardymana (21 września) – jednego z najlepszych beatboxerów na świecie czy występ artystów: Tima Faina, Matta Haimovitza, Maki Namekawy podczas koncertu „An Evening of Chamber Music” by Philip Glass (20 września).

Polecane

Share This