Hemp Gru zdradza kolejne szczegóły nowej płyty


2018.08.18

opublikował:

Hemp Gru zdradza kolejne szczegóły nowej płyty

foto: P. Tarasewicz

Pod koniec 2012 roku Bilon i Wilku WDZ zapowiedzieli, że nie będą już nagrywali płyt pod szyldem Hemp Gru. Grupa żegnała się z fanami epką “Braterstwo”, jednak z okazji dwudziestolecia działalności, skład jeszcze w tym roku wyda nowy album.

Hemp Gru powróci po sześcioletniej przerwie, o czym poinformował kilka tygodni temu Bilon – Drodzy ludzie, staje się faktem to, na co czekało wielu! Po latach ciszy nadchodzi jubileuszowy album Hemp Gru zatytułowany “Eter”. W listopadzie mija okrągłe dwadzieścia lat wspólnej drogi, dlatego nakładem wytwórni Hemp Rec., postanowiliśmy wydać krążek. Gwarantuję Wam, że będzie to prawdziwa uczta dla słuchaczy.

Teraz dowiedzieliśmy się, kto wyprodukuje cały album. Producentem „Eteru” będzie Szwed, którego podkłady znalazły się na wcześniejszych albumach HG, m.in. na „Braterstwie”. – Za warstwę muzyczną albumu „Eter” odpowiada w całości @szwedswd. Nasz człowiek włożył w projekt 100% serca i duszy. Gwarantujemy ogień w formie dźwięku. Będziecie zadowoleni – napisano na Instagramie grupy. Grupa wcześniej współpracowała m.in. z Wacem, DJ-em 600V i Kubą O.

„Eter” pojawi się na sklepowych półkach 9 listopada.

Bilon szykuje nowy projekt?

Bilon od dawna nie ukrywa swojego wielkiego zamiłowania do dawnej Warszawy i jej specyficznego, lokalnego folkloru. Właśnie opublikował na swoim Instagramie zdjęcie z Janem Młynarskim, współautorem płyty “Noc w wielkim mieście”, która była interpretacją jazzowych szlagierów z dwudziestolecia międzywojennego.

Panie Janeczku kochany, wszystko, wszystko, ale juuuutro …. – napisał Bilon pod zdjęciem. Nie wiadomo jednak, czy może spodziewać się współpracy tych dwóch artystów.

Jakiś czas temu raper wspominał o tym, że ma w planach wspólny projekt z Milo Kurtisem, muzykiem związanym m.in. z Voo Voo. – Mamy jakieś wspólne tematy muzyczne i oczywiście Milo jest legendą i geniuszem – powiedział raper.

Polecane

Share This