Herbie Hancock – Muzyk Legenda

21 czerwca do sklepów trafi nowa płyta Herbie\'ego Hancocka


2010.06.11

opublikował:

Herbie Hancock – Muzyk Legenda

Herbie Hancock, którego album „The Imagine Project” już  wkrótce znajdzie się na sklepowych półkach od najmłodszych lat uważany był za muzyczne „cudowne dziecko”. Mając 11 lat zagrał z orkiestra symfoniczną koncert fortepianowy Mozarta a w wieku lat 20 grał już w zespole  trębacza Donalda Byrda. W 1962 roku nagrał Hancock swój debiutancki album „Takin ‘Off” a w roku 1973 ukazał się jego bestsellerowy , uznawany za najlepszy album „Head Hunters” a następnie min. „Sextant”, „Perfect Machine”, “Thrust” , „Mr.Hands” , „Secrets” i wiele , wiele innych.

Herbie Hancock jako jeden z pierwszych juz na początku lat 70-tych wprowadził do muzyki jazzowej elektroniczne instrumenty klawiszowe, po mistrzowsku potrafił również wykorzystywać elementy muzyki rap i techno co słychać doskonale na albumie „Future Shock” z 1983 r., na którym znalazł się  utwór „Rockit”, który był jednym z hitów nowo powstałej stacji telewizyjnej MTV.

Herbie Hancock to zdobywca wielu nagród Grammy , wiele jego kompozycji stało się muzycznymi standardami – „Watermelon Man”, „Cantaloupe Island”, „Maiden Voyage” , „Eye of the Hurricane”, „Dolphin Dance”, czy „Chameleon” to niekwestionowane wielkie przeboje Mistrza.

Herbie Hancock jest uważany za jednego z wielkich pianistów późnego modern jazzu, który wywarł wielki wpływ na  grę na tym instrumencie. Od ponad czterdziestu  lat tworzy on muzykę zarówno o charakterze czysto jazzowym, jak i będącą połączeniem różnych styli  popu, rapu i muzyki klubowej.

Album „Imagine Project” , w którym Mistrz perfekcyjnie połączył różne style muzyczne i egzotycznych nieraz wokalistów jest dowodem wirtuozerii obchodzącego właśnie 70-lecie swoich urodzin Wielkiego Muzyka.

Polecane