Herbie Hancock – nowy album Mistrza

21 czerwca 2010 ukaże się na rynku nowy album "The Imagine Project" Herbie Hancocka.


2010.05.20

opublikował:

Herbie Hancock – nowy album Mistrza

Płycie towarzyszyć będzie trasa koncertowa, która zbiegnie się  z 70-tymi urodzinami tego wielkiego artysty.

 

W projekcie Hancockowi towarzyszy plejada znakomitych artystów :  Anoushka Shankar, Seal, Pink, John Legend, Juanes, Jeff Beck, Konono No l, Lionel Loueke, Ceu, Dave Matthews, Lisa Hannigan, Derek Trucks, Susan Tedeschi, Chaka Khan, Tinariwen, The Chieftains, Marcus Miller, Wayne Shorter, Oumou Sangare, Los Lobos, India.Arie, James Morrison i Toumani Diabete.

 

Dwa specjalne jubileuszowe występy zaplanowano na 24 czerwca w Carnegie Hall oraz 1 września w Hollywood Bowl.

 

Nowy album wielokrotnego zdobywcy Grammy i muzycznego pioniera Herbiego Hancocka, jest bezprecedensowym międzynarodowym przedsięwzięciem, w które poza artystą zaangażowanych jest ponad tuzin supergwiazd z rozmaitych zakątków globu. Z pomocą międzynarodowego języka muzyki, twórcy przygotowali materiał koncentrujący się na kwestiach pokoju i globalnej odpowiedzialności.

Muzycznie, Hancock połączył własny, wyjątkowy styl, z charakterystycznymi „lokalnymi” dla poszczególnych twórców elementami.

 

Album zawierać będzie :  “The Song Goes On” z Anoushką Shankar (córką Raviego Shankara), Chaka Khan i Wayne`em Shorterem, którzy nagrywali w Bombaju, w Indiach z grupą lokalnych muzyków; “Don’t Give Up” duet Pink i Johna Legenda zarejestrowany w Londynie, Nowym Jorku i Los Angeles; “Imagine” z udziale Seala, Pink, Konono No l, Jeffa Becka, Oumou Sangare`a, Indii.Arie, Lionela Loueke`ego oraz Marcusa Millera nagrany w Paryżu, Londynie i Los Angeles; “Tamatant Tilay/Exodus” z udziałem Tinariwen i Los Lobos; “The Times, They Are A’ Changin’”, w którym pojawiają się The Chieftains, Toumani Diabete, Lionel Loueke i Lisa Hannigan zarejestrowany w Irlandii; “Tomorrow Never Knows” z udziałem Dave`a Matthewsa,  “Space Captain” z Derekiem Trucksem i Susan Tedeschi; “La Tierra”, nagrany w Miami z pomocą latynoskiego gwiazdora Juanesa; “A Change Is Gonna Come” z Jamesem, Morrisonem oraz pochodząca z Brazylii Ceu i “Tempo de Amour” nagrany w Sao Paulo.

 

– Muzyka naprawdę jest uniwersalnym językiem – wyznał Hancock. – Na „The Imagine Project” w pełni damy temu wyraz, łącząc w piosenkach rozmaite kultury oraz pozytywną kreatywną ekspresję. Mam nadzieję, że muzyka posłuży za metaforę akcji podejmowanych przez mieszkańców tej wspaniałej planety i jako apel do życia w harmonii na wszystkich poziomach.

 

„The Imagine Project” ucieleśnia duszę, serce, dźwięki, kolory i smaki poszczególnych miejsc, tworząc oddziałujące na zmysły, kompletne muzyczne doświadczenie. Efektem jest album – dokument bez granic, stworzony, by oddawać cześć, ale i nakłaniać do działania.

 

Za brzmienie części utworów z albumu odpowiada znany i ceniony producent  Larry Klein (Joni Mitchell, Madeline Peyroux, Luciana Souza, Tracy Chapman, Melody Gardot, „River” Hanocka).

 

Chociaż przesłaniem dzieła jest pokój na świecie, tolerancja i poszanowanie dla naszej planety, muzycznie „The Imagine Project” pozostaje wspaniała rozrywką, która zapewni  emocjonalne spełnienie nawet najbardziej wybrednych słuchaczy.

Polecane