Herbie Hancock wystąpi w Warszawie

Projekt Deutsche Bank Invites Herbie Hancock


2010.11.01

opublikował:

Herbie Hancock wystąpi w Warszawie

Ten fenomenalny pianista, legenda jazzu, wystąpi 29 listopada w Sali Kongresowej, w ramach projektu Deutsche Bank Invites Herbie Hancock. Koncert będzie promował wydany w czerwcu wyjątkowy album „The Imagine Project”, w nagraniu którego wzięło udział ponad 60 muzyków z całego świata, w tym P!nk, Seal, India Aire, Chaka Khan czy Anoushka Shankar.

Herbie Hancock jest laureatem ok. 40 nagród, w tym 12 Grammy oraz Oscara i Césara za muzykę do filmu „Round Midnight” („Około północy”) z 1986. Zaczął grać na fortepianie w wieku 7 lat, 4 lata później zagrał koncert z Orkiestrą Symfoniczną Chicago i krytycy natychmiast okrzyknęli go „cudownym dzieckiem”. Przez 6 lat był członkiem zespołu Milesa Davisa, który w swojej biografii napisał o nim: „Herbie był następnym krokiem po Budzie Powellu i Theloniousie Monku i nie słyszałem jeszcze nikogo, kto by był o krok przed nim”.

W 1968 r. Herbie Hancock rozpoczął samodzielną karierę i zwrócił się ku nowemu gatunkowi fusion, zwanemu też jazz-rockiem. Nie bał się eksperymentów, często poszerzał granicę swojej twórczości, wzbogacając muzykę np. o elementy techno i rapu, jak to miało miejsce choćby na płycie Future Shock z 1983 r.

W czerwcu 2010 r. odbyła się premiera jego najnowszego, niezwykłego albumu „The Imagine Project”, która połączyła temperament aż 66 muzyków z całego świata we wspólnym apelu o pokój i tolerancję. W nagraniach udział wzięły gwiazdy muzyki hinduskiej, latynoskiej, afrykańskiej, bluesa, soulu, rocka czy R&B, a wśród nich m.in.: Wayne Shorter, Marcus Miller, Manu Katche, Chaka Khan, John Legend, Jeff Beck, a nawet P!nk czy Seal. Na płycie znajdują się ponadczasowe utwory w nowych aranżacjach, m.in. nieoficjalny hymn pacyfistów, „Imagine” Johna Lennona, wykonywany przez P!nk, Seala, India.Arie, Jeffa Becka, Konono N°1 i Oumou Sangare czy „The Song Goes On” z udziałem K.S. Chithry, Chaki Khan, Anoushki Shankar i Wayne’a Shortera.

To była magiczna podróż z tak wielką ilością niesamowitych artystów. Nagrywaliśmy ten album w 7 krajach, a każdy z nich dodał unikalnego klimatu do tego albumu” – opowiadał o pracy nad płytą pianiasta.

Dopełnieniem „The Imagine Project” jest film, ukazujący proces nagrywania albumu (www.herbiehancock.com).

W Sali Kongresowej Herbie Hancockowi towarzyszyć będą muzycy: James Genus (bas), Trevor Lawrence Jr. (perkusja), Lionel Loueke (gitara), Greg Phillinganes (keybord) i Kristina Train (wokal).

 

Ogromnie cieszy nas fakt, że w ramach cyklu Deutsche Bank Invites możemy zaprezentować polskiej publiczności właśnie Herbiego Hancocka. Jego najnowszy album „The Imagine Project” jest projektem niezwykłym, w którym wielu artystów połączyło swoje talenty. Projekt ten doskonale wpisuje się w nasz cykl, którego głównym celem jest wspieranie unikalnych wydarzeń artystycznych i promowanie muzyki ponad podziałami i barierami językowymi. Warto przypomnieć, że w tym roku mieliśmy już okazję gościć w Polsce Marizę, Basię oraz niekwestionowaną gwiazdę świata muzyki – Leonarda Cohena. W listopadzie, także w cyklu Deutsche Bank Invites oprócz warszawskiego koncertu Herbiego Hancocka będziemy mieli zaszczyt zaprezentować polskiej publiczności także występ Chicka Corei.” – mówi Sabina Salamon, rzecznik prasowy grupy Deutsche Bank w Polsce.

Koncert Deutsche Bank Invites Herbie Hancock odbędzie się 29 listopada o 20.00 w warszawskiej Sali Kongresowej.

Polecane