Heroes Get Remembered przed Billy Talent w Warszawie


2013.11.05

opublikował:

Heroes Get Remembered przed Billy Talent w Warszawie

6 i 7 listopada w Polsce wystąpi kanadyjska grupa Billy Talent. Muzycy zagrają w warszawskiej Stodole (6.11) i krakowskim Studio (7.11). W roli supportu pojawią się dwa zespoły: The Wonder Years (Warszawa i Kraków) oraz Heroes Get Remembered (Warszawa).

Billy Talent powstał w 1993 roku w kanadyjskim Streetsville. Zespół początkowo nosił nazwę Pezz i pod tym szyldem tworzył do 2001 roku (wydając jeden album o nazwie „Watoosh!”). W tym czasie okazało się jednak, że istnieje już amerykański zespół o tej samej nazwie – efektem była więc decyzja o zmianie nazwy zespołu. Inspiracją była postać Billy’ego Talenta, gitarzysty z filmu Bruce’a McDonalda „Hard Core Logo”. Wraz ze zmianą nazwy muzyka tworzona przez zespół zaczęła coraz bardziej zmierzać w kierunku agresywnego punk-rocka. W 2003 roku zespół Billy Talent wydał album zatytułowany po prostu „Billy Talent I”. Krążek zyskał status potrójnej platyny w Kanadzie, a zespół zgarnął wiele prestiżowych nagród muzycznych (m.in. dwie nagrody Juno na Najlepszy Zespół oraz Najlepszy Album Roku).

Druga płyta, wydana w 2006 roku, przyniosła jeszcze większy sukces. Pierwsze miejsca na listach przebojów i listach sprzedaży oraz niezwykłe koncerty na wszystkich kontynentach, uczyniły z zespołu światową gwiazdę punk-rocka. Billy Talent występował razem z takimi grupami jak Rise Against, Anti-Flag, Moneen, czy My Chemical Romance. Podobny sukces powtórzyło trzecie wydawnictwo – „Billy Talent III”.

Jesienna trasa koncertowa będzie okazją usłyszenia na koncertach klubowych utworów z ostatniego albumu formacji – „Dead Silence”. Krążek zaczął powstawać tuż po trasie promującej poprzednią płytę zespołu. Muzycy pracowali nad nim w trzech miejscach – w Vancouver, Toronto i Los Angeles. Swoją premierę album miał we wrześniu 2012 roku.

The Wonder Years to pop punkowa formacja z Lansdale (Pensylwania), która powstała w 2005 roku. Muzycy mają na swoim koncie cztery albumy, w tym ostatni – „The Greatest Generation” – z tego roku, po wydaniu którego The Wonder Years dołączyli do składu Vans Warped Tour 2013.

Heroes Get Remembered to polski zespół, którego debiutancki album ukazuje się dziś. Na krążku „Lies” zamieszczono 10 kompozycji. Muzycznie zespół lawiruje między klimatami amerykańskiego rocka i post-hardcore. W swojej karierze HGR dzielili już scenę m.in. z Paramore, The Blackout, Die Toten Hosen czy Bad Religion.

Rozpiska godzinowa warszawskiego koncertu:

18:30 otwarcie drzwi

19:30 Heroes Get Remembered

20:15 The Wonder Years

21:30 Billy Talent

Bilety wciąż w sprzedaży.

 

Polecane

Share This