HIGH League w poważnych tarapatach. MSWiA zablokowało konta federacji


2023.05.29

opublikował:

HIGH League w poważnych tarapatach. MSWiA zablokowało konta federacji

fot. mat. pras.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało dziś o zablokowaniu kont federacji HIGH League. Resort zdecydował się na taki ruch w związku z podejrzeniami, jakoby współwłaściciele organizacji Khazhbi Edelbiev i jego siostra Diana Edelbieva utrzymywali relacje z przywódcą Czeczenii – Ramzanem Kadyrowem,

„Rodzina Edelbiev ma utrzymywać relacje z przywódcą Czeczenii – Ramzanem Kadyrowem, znajdującym się na listach sankcyjnych Unii Europejskiej, Ukrainy, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Australii, Nowej Zelandii i Japonii. Oddziały specjalne Ramzana Kadyrova zaangażowane są w działania wojenne Federacji Rosyjskiej na Ukrainie, a rekrutacja do nich odbywać ma się m.in. za pośrednictwem klubów mieszanych sztuk walki” – czytamy w komunikacie ministerstwa.

MSWiA uzasadnia swoje posunięcie sugestią, że „beneficjentami rzeczywistymi” HIGH League są pochodzący z Czeczenii obywatele Federacji Rosyjskiej.

Co na to HIGH League? Federacja opublikowała jedynie krótkie oświadczenie, w którym czytamy: „Jesteśmy zaskoczeni tą sytuacją. Analizujemy ją wraz z naszym działam prawnym. Prosimy o cierpliwość”.

Przypominamy, że najbliższą galę HIGH League zaplanowano na 17 czerwca. W oktagonie zmierzą się m.in. Alberto z Kubańczykiem, Koro z Edziem i Josef Bratan z Kubą Nowaczkiewiczem.

Polecane

Share This