Hip-hopowa kompilacja od RPS Enterteyment

Premiera już dziś!


2012.12.08

opublikował:

Hip-hopowa kompilacja od RPS Enterteyment

Dziś premierę ma pierwsza płyta kompilacyjna podsumowująca dwuletni dorobek wydawnictwa Rycha Peji RPS Enterteyment. Na albumie zatytułowanym „Rozwój Ponad Standard” znajdzie się 21 utworów artystów związanych z wytwórnią Peji.

Wydawnictwo obejmuje utwory pochodzące z albumów sztandarowych wykonawców wytwórni RPS Enterteyment: Kobry (również z Bezczelem), Gandziora, Buczera, Śliwy, Vixena, Viruza, Kroolika Underwood oraz HZOP. W utworach tych również udziela się sam Peja, który na okoliczność działalności solowej i wydawniczej sygnuje swoje ruchy logiem RPS. Pierwsza tego typu kompilacja ma na celu podkreślenie charakteru i zaznaczenie różnic stylowych świadczących o wszechstronności poszczególnych wykonawców, co jednocześnie pozwala stwierdzić, iż wytwórnia RPS nie jest zorientowana na jeden konkretny styl w hip-hopie.

Zaangażowani w projekt artyści śmiało kolaborują ze sobą, często zapraszając na swoje albumy znane i lubiane postacie muzycznej sceny rap takie, jak: Kala, Hemp Gru, Fabuła, Peerzeet, Stasiak, Bob One czy Kubiszew. Pierwsza odsłona unikatowej kompilacji stanowi wizytówkę wytwórni, która na stałe zaznaczyła się w świadomości muzycznych odbiorców – Z pewnością doczekamy się kontynuacji, w miarę jak artyści będą puszczać nowe krążki – mówi Peja. – Konsekwencją tych działań będzie kolejne podsumowanie w postaci płyty numer dwa. Tylko w taki sposób zachęcimy słuchacza do zaznajomienia się z esencją muzyki, jaką staramy się promować – dodaje.

Masteringiem albumu zajął się Arek Namysłowski, zaś grafiką Boomer na podstawie rysunków Martyny „Niger”. Album w sprzedaży od 8 grudnia.

Polecane