HIPHOPondria – nowy festiwal na polskiej mapie


2014.05.25

opublikował:

HIPHOPondria – nowy festiwal na polskiej mapie

HIPHOPondria to zupełnie nowa impreza na kulturalnej mapie Polski. Odbędzie się w ostródzkim amfiteatrze w dniach 18-19 lipca. Festiwal stawia na interesujący nie tylko tekstowo, ale również muzycznie krajowy hip-hop. Wraz z rozwojem tego gatunku w Polsce coraz częściej zauważalna jest tu siła żywych zespołów. Styl dotychczas kojarzony głównie ze słowem zyskuje nowe ciekawe oblicze. Na pierwszej edycji HIPHOPondria wystąpi krajowa czołówka tego typu artystów jak O.S.T.R. & DJ Haem & Noise Trio, Kaliber 44, Łona, Webber & The Pimps, Bisz (na zdjęciu) – B.O.K. Band czy Ńemy ze swoim zespołem. Zaprezentują się też przedstawiciele lokalnej sceny.

„Ostróda szeroko kojarzona jest z organizowanym przez nas od 14 lat Ostróda Reggae Festival. Reggae i hip-hop to gatunki często obecnie funkcjonujące równolegle, przeplatające się. Bezpośrednią inspiracją do powołania do życia kolejnej dużej imprezy, tym razem w rytmach hip-hopu, są doskonale przyjęte w ubiegłym roku na festiwalu koncerty Grubsona, Dub Pistols z raperem Sean-T czy wcześniejsze występy m.in. DJ-a Feel-X’a. Czujemy, że istnieje potrzeba, by zaprezentować tutaj również ciekawy rap” – zapowiada imprezę Piotr Kolaj, szef Positive Music Promotion.

Hasłem tegorocznej edycji jest „HIPHOPondria – ustawicznie chorzy na hip-hop!”. Bilety na imprezę można nabyć w serwisie eBilet.pl.

Karnety na 2 dni festiwalu dostępne wyłącznie w przedsprzedaży:

do 31 maja – 49 PLN

do 30 czerwca – 54 PLN

do 17 lipca – 59 PLN

 

{sklep-cgm}

Program:

18.07

Gostek / Teli / Klapekmojżesza / oSb / Konkret

ToMZeT & Panta Rhei Band

Bisz – B.O.K. Band

O.S.T.R. & DJ Haem & Noise Trio

19.07

Klitka Records

BŁG Skład

Ńemy z zespołem

Łona, Webber & The Pimps

Kaliber 44

Projekt „Wspólna Scena”

na koniec:

pokaz filmu „Jesteś Bogiem” w sali kameralnej Amfiteatru

Polecane

Share This