Hipnotyzujący teledysk Gorillaz


2018.09.14

opublikował:

Hipnotyzujący teledysk Gorillaz

foto: kadr z wideo

Najsłynniejsza animowana formacja na świecie, czyli Gorillaz, opublikowała kolejny teledysk. Jako że grupa przykłada wielką wagę do kwestii wizualnych, ilustracja do piosenki „Tranz” z wydanej w czerwcu 2018 roku płyty „The Now Now” robi spore wrażenie.

Wideo powstało dzięki współpracy jednego z założycieli Gorillaz, Jamiego Hewletta z Nicosem Liveseyem. Dodatkowo wsparcia udzielili spece od animacji ze studia Blinkink oraz paryskiego studia Eddy. Animacja w dużej mierze powstała w klasyczny, oldschoolowy sposób. Widać na niej wokalistę 2D , który szaleje na scenie wraz z kolegami, Noodlem, Russelem Hobbsem i Ace’em na basie, zastępującym czasowo aresztowanego Murdoca Niccalsa.

 

 

Zespół Gorillaz będzie bardzo aktywny jesienią. Ci, którym uda się dotrzeć 20 października do Los Angeles, mogą podziwiać wirtualną kapelę podczas festiwalu Demon Dayz Festival, odbywającego się pod kuratelą Damona Albarna i Jamiego Hewletta. Na scenie pojawią się również De La Soul, Peven Everett, Jamie Principleand Del The Funky Homosapien, Erykah Badu, The Internet, D.R.A.M, Little Simz i wielu innych.

Przypomnijmy, że Gorillaz kilka miesięcy temu po raz kolejny wystąpili w Polsce. Byli jedną z gwiazd festiwalu Open’er w Gdyni.

Wspomniany album „The Now Now” składa się z 11 piosenek, które wyprodukowali Gorillaz, James Ford i Remi Kabaka. Nagrania odbyły się w lutym 2018 roku w londyńskim Studio 13. Stały skład Gorillaz to 2D, Murdoc Niccals, Russel Hobbs i Noodle. Jednak tym razem, czasowo „niedysponowany” Murdoc został zastąpiony na gitarze basowej przez kreskówkowego łobuza z Gangreen Gang o imieniu Ace.

Pomysł na Gorillaz narodził się w głowie Damona Albarna (Blur) i rysownika Jamiego Hewletta. Od 1998 roku formacja sprzedała blisko 20 mln albumów i singli na świecie. Wylansowała przeboje „Clint Eastwood”, „Feel Good Inc.”, „Dare”.

Na koncie formacji są nagrody Grammy oraz BRIT Awards. Oprócz wspomnianych „Humanz” i „The Now Now” w dyskografii kapeli znajdują się płyty: „Gorillaz” (2001), „Demon Days” (2005), „Plastic Beach” (2010) i „The Fall” (2011). Zespół trafił do Księgi Rekordów Guinnessa, gdzie figuruje jako najbardziej utytułowana wirtualna formacja.

Polecane

Share This