Historia Stoczni w obrazach na Soundrive


2017.08.24

opublikował:

Historia Stoczni w obrazach na Soundrive

foto: mat. pras.

Jedną z niepowtarzalnych akcji zorganizowanych wokół tegorocznego festiwalu Soundrive będzie instalacja świetlna autorstwa Roberta Sochackiego. W ramach projektu zaprezentowane zostaną przemiany, jakich świadkiem była Stocznia. Projekcja ruszy 2 września i potrwa do końca trwania imprezy.

Rewolucja techniczna, zmiany społeczne, wzloty i upadki systemów politycznych. Historia dawna i ta zupełnie bliska, pokazująca czym Stocznia żyje obecnie. – Budynki Stoczni od zawsze stanowią nieodłączny element dziejów Gdańska i jego mieszkańców, a dla mnie są także częścią historii rodzinnej, czymś bardzo osobistym, bo cała moja rodzina to byli pracownicy Stoczni. W moim projekcie pokazuję te różne doświadczenia i perspektywy –  mówi Robert Sochacki.

Robert Sochacki malarstwem zajmuje się odkąd podjął studia na tym kierunku w gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Następie malował w przestrzeni jako scenograf teatralny oraz performer wideo, a w końcu – twórca instalacji interaktywnych. W ubiegłych latach był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Obecnie pracuje jako asystent na wydziale malarstwa gdańskiej ASP i kończy studia doktoranckie w zakresie Sztuk Plastycznych (sztuka w przestrzeni publicznej). Jako malarz wideo tworzy głównie wielkoformatowe projekcje. Jego prace, prezentowane w niezależnych autorskich galeriach, podczas wydarzeń artystycznych w Polsce i na świecie oraz na festiwalach muzycznych i street art, były wielokrotnie nagradzane. Jego obrazy – również w formie wydruków cyfrowych – są z reguły w pełni kompletną, wielowymiarową opowieścią o tym, co dzieje się wokół nas.

Festiwal Soundrive odbędzie się w dniach 31 sierpnia – 2 września w industrialnej przestrzeni Stoczni Gdańskiej w klubie B90. Dodatkową atrakcją są dwie sceny aranżowane specjalnie na Festiwal w fabrycznych halach W4 i B64. W tym roku w ramach festiwalu wystąpią: Beach Fossils, AJ Tracey, Brutus, Then Comes Silence, The Picturebooks, Dead, Oozing Wound, The Stargazer Lilies, Lutownica, Better Person, Mayatri, Waxahatchee, Cakes da Killa, Nite Jewel, Ritualz, Get Your Gun, A/T/O/S, Shaârghot, Not Pretty Enough, Stef Chura, Spaceboy, The Bug ft. Miss Red, K-X-P, White Wine, Kweku Collins, Artificial Pleasure, Ralph Kamiński, Job Karma, Rara, So Slow, White Starlite.

 

Polecane