Högni + Tęskno na wspólnej trasie


2018.11.20

opublikował:

Högni + Tęskno na wspólnej trasie

foto: mat. pras.

We wrocławskiej Synagodze Pod Białym Bocianem odbędzie się dziś pierwszy koncert wspólnej trasy Högniego i grupy Tęskno. Wieczory rozpoczynać będzie promujący swą debiutancką płytę duet Tęskno, na scenie wsparty kontrabasem oraz kwartetem smyczkowym. W drugiej części programu kwartet pojawi się na scenie także wspólnie z Högnim, uzupełniając nową formułę koncertową artysty.

Wokalista legendarnej islandzkiej grupy GusGus zadebiutował solo w 2017 roku pięknym, solowym krążkiem „Two Trains” w barwach wytwórni Erased Tapes. W swoim rodzinnym kraju stawiany jest obok taki artystów jak Sigur Rós, GusGus czy Björk. Ma na koncie podwójne „Icelandic Music Awards”, czyli islandzki odpowiednik „Grammy” jako „najlepszy debiutant” i „najlepszy twórca piosenek”. Solowo oraz z zespołami GusGus i Hjaltalin kilkukrotnie występował w Polsce, wyprzedając koncerty w największych miastach Polski.

Tęskno to projekt wokalistki Joanny Longić i pianistki Hani Rani. W listopadzie do sklepów trafiła ich pierwsza płyta „Mi”. Składa się na niego zbiór piosenek z autorskimi tekstami w języku polskim i muzyką, która stara się wymknąć podziałowi na znane gatunki i style, łącząc brzmienia akustyczne z nowoczesnymi. Okrzyknięty jednym z najbardziej obiecujących projektów 2018, zespół po zaledwie roku istnienia ma na koncie występy m.in. na Open’erze, Slot Art Festivalu czy Transatlantyku oraz wyprzedane koncerty klubowe. Na jesień br. planowana jest premiera debiutanckiego albumu Tęskno, na którego nagranie, dzięki fanom, zespół zebrał ponad dwadzieścia tysięcy złotych.

Rozpiska trasy:

20.11 – Wrocław, Synagoga Pod Białym Bocianem
21.11 – Gdańsk, Gdański Teatr Szekspirowski
22.11 – Poznań, Próżność
23.11 – Warszawa, Niebo
24.11 – Toruń, Artus Festival

Polecane

Share This