Holak debiutuje w nowych barwach. W singlu „4REAL” Rosalie. i Król


2022.08.26

opublikował:

Holak debiutuje w nowych barwach. W singlu „4REAL” Rosalie. i Król

fot. YouTube

Przed kilkoma dniami dowiedzieliśmy się, że Mateusz Holak związał się z Warnerem. Dziś artysta dzieli się pierwszym singlem w nowych barwach. Utwór „4REAL” to hymn pożegnania lata, do którego Mateusz zaprosił przyjaciół – Błażeja Króla oraz Rosalie.. Bezpretensjonalny utwór o tęsknocie za brakiem zobowiązań i deadline’ów, dopełniony jest przez urokliwy klip, będący zapisem wspólnej wycieczki artystów.

Napisałem tę piosenkę, kiedy byłem najbardziej przebodźcowany i o tym stanie jest ten tekst: o trudności oddzielenia tego, co jest prawdziwe. Wróciłem do bazowania na swoich szkicach, a ten numer jest wyjątkowy, bo powstał w kooperacji producenckiej z Łukaszem Stachurko (Sonar Soul, RYSY) – komentuje Holak.

Artysta pracuje obecnie nad czwartą solową płytą. „4REAL” jest jej pierwszą zapowiedzią. W swoich brzmieniach będzie ona swoistym powrotem do korzeni, gdyż Mateusz po wielu latach ponownie postanowił chwycić za gitarę, nie rezygnując jednak z rapowej stylistyki.

Mateusz Holak to interdyscyplinarny artysta, znany jednocześnie jako wokalista, raper, producent, projektant graficzny oraz reżyser teledysków. Zaczynał w wieku 15 lat jako lider gitarowego zespołu Kumka Olik, z którym debiutował na festiwalu w Opolu i miał nominację do Fryderyka jako „nowa twarz fonografii”. Następnie założył hip-hopowy duet Małe Miasta. Przede wszystkim znany jest jednak z solowej działalności, w której łączy rap z przebojowymi popowymi refrenami. To właśnie jako HOLAK trafił na sceny największych polskich festiwali muzycznych: Open’er, Fest Festival, Kraków Live, Polish Hip-Hop Festival, Up to Date, SnowFest czy Spring Break.

Polecane

Share This