Holly Cole Kolejną Gwiazdą Ery Jazzu


2009.05.05

opublikował:

Holly Cole Kolejną Gwiazdą Ery Jazzu

Kanadyjska wokalistka Holly Cole wystąpi w Polsce po raz pierwszy. Urodzona w 1963 roku w Halifax w kanadyjskiej Nowej Szkocji, wychowała się w rodzinie muzyków. Absolwentka Berklee School Of Music, znana jest zarówno z pełnych finezji i smaku wykonań jazzowych standardów, jak i popularnych przebojów muzyki rozrywkowej.

W jej śpiewie dostrzec można fascynację stylistyką wielkich wokalistek jazzu, jak Dinah Washington, Sarah Vaughan i Betty Carter, ale Holly nie wzbrania się przed interpretacjami piosenek Joni Mitchell, The Beatles czy Toma Waitsa. Najnowszy projekt „Tribute to Tom Waits” przyniósł jej nagrodę Juno Award (kanadyjski odpowiednik amerykańskiej Grammy).

Znaczący wpływ na jej sukcesy ma producent, basista Greg Cohen, znany wcześniej ze współpracy z takimi artystami jak David Byrne, Ornette Coleman, David Sanborn, Elvis Costello, Laurie Anderson, Lou Reed i Bob Dylan oraz Tom Waits (z którym grał ponad piętnaście lat). To Cohen namówił wokalistę do nagrania albumu z piosenkami Waitsa.

Koncert Ery Jazzu w warszawskiej  Filharmonii Narodowej jest europejskę premierą nagrodzonego programu „Tribute to Tom Waits” i zestawem najpiękniejszych ballad zespołu Holly Cole oraz jedynym koncertem wybitnej wokalistki w Polsce!

ERA JAZZU – HOLLY COLE

18.05.2009 -Warszawa/Filharmonia Narodowa

Bilety/ceny :

180, – VIP ( strefa 1,2,3 )

120, – amfiteatr (strefa 4,5)

E-Bilet http://www.ebilet.pl/

TicketPro http://www.ticketpro.pl/

Eventim http://www.eventim.pl/

Era Jazzu http://www.jazz.pl/

Polecane

Share This