Hooverphonic na jedynym koncercie w Polsce. Grupa celebruje 20-lecie wydania kultowego albumu „The Magnificent Tree”


2022.03.11

opublikował:

Hooverphonic na jedynym koncercie w Polsce. Grupa celebruje 20-lecie wydania kultowego albumu „The Magnificent Tree”

Już 17 marca w Warszawie, w Klubie Palladium wystąpi legendarne trio z Belgii – Hooverphonic, autorzy takich hitów jak „2Wicky”, „Mad About You”, „Eden”, „Jakie Cane” czy „Sometimes”. Będzie to jedyne takie wydarzenie w Polsce – wyjątkowy koncert związany z jubileuszem kultowego albumu „The Magnificent Three” oraz powrotem do zespołu charyzmatycznej wokalistki – Geike Arnaert.

2022 rok będzie wyjątkowy dla Hooverphonic i jego fanów. Po przerwie zespół wraca do gry na żywo i celebrowania 20. rocznicy wydania znakomitego albumu The Magnificent Tree. To z niego pochodzi hit „Mad About You” oraz to do niego nawiązuje nazwa trasy – Hooverphonic proudly presents: The Magnificent Three In Concert.

Przez lata zespół ewoluował od mrocznego trip hopu, z ich debiutanckiego albumy powstałego w 1996 roku, do cieplejszego, bardziej orkiestrowego brzmienia, które jest po części psychodeliczne, po części chwytliwe i popowe, ale zawsze jest ścieżką dźwiękową do nieistniejącego filmu. Hooverphonic to autorzy takich hitów jak ‚2Wicky’, ‚Eden’, ‚Mad About You’, ‚Anger Never Dies’, ‚Amalfi’, ‚Badaboum’ i ‚Romantic’.

Wiele z utworów zespołu znalazło się na ścieżkach dźwiękowych do wpływowych filmów i programów telewizyjnych, takich jak „Stealing Beauty”, „I Know What You Did Last Summer”, „Permanent Midnight”, „CSI”, „Entourage”, „La Femme Nikita”, „Cold Case” i niedawnego sukcesu Netflixa „The Umbrella Academy”.

Hooverphonic to zespół, który lubi schodzić z utartych ścieżek. Przez ponad 25 lat dopracowali do perfekcji swoje unikalne brzmienie. Alex Callier i Raymond Geerts stanowią trzon zespołu od pierwszego dnia jego istnienia. Współpracowali z wieloma niezwykle utalentowanymi wokalistami niemniej to Geike Arnaert była zawsze tą najważniejszą. Co ważne od jesieni 2020 roku ponownie połączyli siły i to właśnie jej ikoniczny głos będzie mogła usłyszeć polska publiczność już 17 marca.

W 2021 roku zespół wystąpił na 65. konkursie Eurowizji w Rotterdamie, prezentując swój najnowszy, znakomity utwór The Wrong Place.

O wydarzeniu:

Koncert odbędzie się 17. marca (czwartek) w Warszawie, Palladium, ul. Złota 5/7.
Cena biletów: do 31.01 – 120 zł, od 01.02 – 140 zł
Sprzedaż biletów: Ticketmaster.pl, Eventim.pl

Więcej informacji:
www.facebook.com/goodwalkmusic

Polecane

Share This