#Hot16Challenge2: Zeus komentuje odpowiedź Andrzeja Dudy na jego nominację


2020.05.12

opublikował:

#Hot16Challenge2: Zeus komentuje odpowiedź Andrzeja Dudy na jego nominację

Akcja #Hot16Challenge2 już dawno wyszła poza rapowe kręgi. W akcji wzięli udział m.in. Norbi, Paweł Domagała, Kuba Wojewódzki czy Janusz Korwin-Mikke. Nikt jednak nie spodziewał się, że udział w akcji weźmie także Prezydent RP, Andrzej Duda. Głowa państwa udostępniła swoją odpowiedź na nominację Zeusa w poniedziałek i szesnastka prezydenta z miejsca stała się najpopularniejszym nagraniem całej zabawy. Ma obecnie prawie 4 miliony wyświetleń w serwisie YouTube. Zeus zabrał właśnie głos w sprawie odpowiedzi Andrzeja Dudy.

Pytacie czy spodziewałem się odpowiedzi prezydenta? Początkowo na pewno nie. Zwrotka, którą nagrałem była szczerym wyrazem tego, o czym myślę od pewnego czasu dość intensywnie i wiem, że trapi to też wielu moich rodaków. Odnoszę niestety wrażenie, że takie niepokoje nie interesują rządzących naszym krajem. Nie jestem specjalistą jeżeli chodzi o kwestie polityczne. Nie współpracuję z żadną partią polityczną i staram się raczej apelować do słuchaczy o trzeźwą ocenę sytuacji i posiadanie własnego zdania. Od zawsze interesują mnie tematy społeczne i można by powiedzieć, że jestem po prostu zwykłym, przysłowiowym „Kowalskim” , który widzi z jakimi problemami styka się on sam jak i jego rodzina czy znajomi. Temu dałem wyraz w moim nagraniu.

Nominowałem do wzięcia udziału w akcji hot16challenge kilka osób, w tym osoby, których nagranie wydawało mi się mało prawdopodobne. Jedną z nich był właśnie prezydent Andrzej Duda. Dlaczego wydawało mi się to mało prawdopodobne? Ponieważ, jak mówiłem wcześniej – mam niestety wrażenie, że opinie takie, jak zawarta w mojej zwrotce rządzących nie interesują. Niestety, mimo iż prezydent opublikował swoje nagranie, nadal tak uważam. Dlaczego? Odniosę się jedynie do akcji hot16challenge. Celem drugiej edycji tej akcji jest zbieranie pieniędzy dla medyków. Tłumacząc w najprostszy sposób – zbieramy pieniądze ponieważ obecny rząd nie jest w stanie zapewnić tym ciężko pracującym ludziom ochrony, a co więcej, z tego co wiem, zabiera im nawet możliwość wypowiedzi w sprawie ich sytuacji. Moim zdaniem – gdyby rządzący umieli skutecznie poradzić sobie z tą sprawą, nie byłoby potrzeby robienia takiej zbiórki. Myślę więc, aczkolwiek mogę tylko domniemywać, że nagranie zwrotki przez prezydenta było jedynie ruchem PRowym. Z jednej strony mógłbym powiedzieć, że żałuję tej nominacji, ponieważ została ona w ten sposób wykorzystana a z drugiej strony nie żałuję słów jakie wypowiedziałem w moim nagraniu i cieszę się, że dzięki temu dotrą do większej liczby osób i może kilku z nich dadzą do myślenia – powiedział na nagraniu Zeus – Nikomu nie mówię na kogo ma głosować i w co ma wierzyć. Ale przeraża mnie bierność ograniczająca się do krzykliwego komentarza na Facebooku czy YouTube. Na tym dla wielu kończy się dzisiaj troska o przyszłość naszego kraju. Lubimy się kłócić ale ciężko nam się zmotywować do działania w najważniejszych kwestiach. A, jak zarapowałem w moim nagraniu – jesteśmy w tym razem. Czy tego chcemy czy nie. Warto uwierzyć, że nasz głos ma znaczenie i warto wziąć odpowiedzialność za naszą przyszłość – dodaje

Sprawdźcie gorącą szesnastkę Zeusa w #Hot16Challenge2

Polecane


Share This