Hukos o Procederze: „Nie wybiorę się do kina, żeby sobie oszczędzić wkur**enia”


2019.08.10

opublikował:

Hukos o Procederze: „Nie wybiorę się do kina, żeby sobie oszczędzić wkur**enia”

15 listopada do kin trafi film „Proceder”. Jak czytamy w komunikacie prasowym dystrybutora filmu, „Proceder” to poruszająca historia rapera Tomasza Chady – chłopaka z blokowisk, z duszą poety i darem do wpadania w poważne kłopoty. Prawdziwy i szczery do bólu w swoich tekstach, Chada ginie w niewyjaśnionych okolicznościach zostawiając zszokowanych fanów i dziewczynę, którą kochał. Muzyka była całym jego życiem – pasją i światem, w który uciekał, gdy rzeczywistość nie miała mu zbyt wiele do zaoferowania.

W rolach głównych wystąpili: Piotr Witkowski, Kali, Antoni Pawlicki, Agnieszka Więdłocha, Małgorzata Kożuchowska, Jan Frycz, Sonia Bohosiewicz, Gabriela Muskała, Ewa Ziętek, Piotr Głowacki, Anna Matysiak. Film wyreżyserował Michał Węgrzyn, a autorem zdjęć jest Wojciech Węgrzyn.

„Proceder” zakwalifikował się do konkursu głównego 44. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

„Proceder” jednym z najbardziej oczekiwanych filmów w 2019 roku

– Chada miał i ma liczne grono wielbicieli i kontynuatorów. Jego teksty bywały dosadne, ale nie była to dosadność dla samej dosadności, to były utwory bardzo osobiste i stylistycznie rozpoznawalne. Wielu raperów uczyło się na nim, do dziś ma lepszych i gorszych naśladowców, w sferze tekstowej wyznaczył żywe do dziś standardy – mówi reżyser filmu Michał Węgrzyn.
– W filmie pojawiają się także autentyczne postaci ze świata rapu, w tym obdarzony wielką charyzmą i otaczany szacunkiem Kali, który w pewnym momencie też znalazł się w niebezpiecznym świecie procederu, ale z nim konsekwentnie zerwał – zdradza Michał Węgrzyn.

Po tym jak do sieci trafił trailer filmu, na jego temat wypowiedział się jeden z przyjaciół Chady – Hukos.

Wyszedł trailer do filmu o Chadzie. Spoko obejrzałem bez emocji, bo wiem jakimi prawami rządzi się kino i tym bardziej trailery i wszelkie zapowiedzi.

Ktoś mnie zacytował i tym sposobem odpalając link tego kogoś trafiłem na jakieś forum facebookowe zajmujące się oceną filmów.

Wiem 2 rzeczy…..

My dla Tomka oddajemy pośmiertny szacunek, bo nagraliśmy kozackie traki, na które , jakby Tomasz żył, to sam by dzwonił, żeby się dograć….
Jestem muzykiem, to dałem dla starszego Brata Tomka 2 mocne zwrotki, bo na to zasługuje….. Pisałem je z serca i pisząc je piłem piwo, tak jak zawsze pracowaliśmy z Tomaszem. Chada wie, że to nie było pisane koniunkturalnie, a po prostu……Bo robimy rap

Nie widziałem filmu, a przypadkowo trafiając na te forum filmowe wiem, że to będzie głośny film…Czy dobry czy hujowy, tego nie wiem, bo tak jak My wszyscy widziałem tylko trailer i te materiały co są w necie….

Także mówię przed premierą, nie wiem co to za film, choć po cichu liczę, że będzie choć w połowie tak ciekawy jak życie Chady było.

Ale już widzę, że pierdolenia na ten temat nie zabraknie i to będzie pewnie najbardziej komentowany film roku.


Bardzo chciałbym, żeby był kozackim kawałkiem kinematografii, ale obawiam się, że z jednej strony oczekiwania są tak duże, a z drugiej strony grono ludzi czeka, żeby tylko ten film wyszedł, żeby go zjebać , że premiera Procederu to jakieś pierdolone Mission Imposible…

Pewnie to akurat jeden z tych filmów, na który nigdy nie wybiorę się do kina, żeby sobie oszczędzić wkurwienia i i akurat w tym jednym, jedynym przypadku Chada by mnie poparł, że pewnie spiracę ten film i bezczelnie obejrzę go w domu w wersji pirackiej…..

To jeden i jedyny raz, bo staram się wspierać Polską kinematografię, ale chyba po prostu pójście z dziewczyną , kupienie karmelowego popcornu i siedzenie w 1 rzędzie, to dla mnie za dużo .

Wiem jaki Tomasz był na żywo, bo akurat zdarzyło mi się pomieszkiwać z Nim razem….Nie będę mówił co Tomek potrafił wymyślić, ale to na prawdę gruby świr był.

Zapamiętam go na zawsze jako Typa, z którym wieczorem otwieraliśmy wszystkie okna w wynajętej chacie od Kroka właściciela naszej wytwórni , stawialiśmy przy oknie stolik i paliliśmy dużo za dużo cygaretów, a czasem jointów, a dym wydmuchiwaliśmy przez okno, żeby Kroku nie wiedziłal że coś paliliśmy. Kroku nigdy nie pozwolił palić w swoim mieszkaniu i kiedyś tak siedzimy słuchamy bitów i Chada pyta….


Hukosik masz te swoje dziwne papierosy?

Paliłem wtedy zwykłe z perspektywy Podlasia cygarety z rynku kupowane od Białorusinów pakowane po 10 sztuk i zlepiane taśmą klejącą, żeby na granicy Polsko-Bialoruskiej łatwiej się taką kontrabandę przenosiło.

Z perspektywy Opola jednak, a też z perspektywy Warszawsko-Grochowskiej jaką zawsze miał Chada, moje papierosy były zawsze dziwne.
Podpalał jednak te robione gdzieś w szopach L&My i zawsze tylko biorąc cygareta mówił,że właściwie to ja nie palę….

Wracając do filmu…..Będzie straszne pierdolenie, czy było tak, czy było inaczej……Temu wybiorę się na ten film do kina z dziewczyną ,jak wrócę z Radomia….
Do Radomia póki co się nie wybieram….
Spoczywaj w Spokoju Tomek, bo za chwilę będzie ciężka jazda.

Polecane

Share This