Hunter na Pepsi Rocks!


2012.03.12

opublikował:

Hunter na Pepsi Rocks!

Koncert odbędzie się w ramach wtorkowego cyklu Pepsi Rocks. Podczas wieczoru gościnnie wystąpi Krzysztof Daukszewicz.

Zespół powstał w Szczytnie w 1985 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Pawła „Draka” Grzegorczyka oraz perkusisty Grzegorza „Brooza” Sławińskiego. Nazwa grupy pochodzi od tytułu piosenki zespołu Def Leppard „Die Hard The Hunter”. Hunter od początku istnienia aktywnie koncertował, również poza granicami kraju.

Po jednym z występów w Niemczech w 1991 roku zespół otrzymał propozycję wydania płyty. Debiutancki album zatytułowany „Requiem” wydany został przez Meridian Publishing w grudniu 1995 roku. W 1996 roku Hunter zagrał przed kilkudziesięciotysięczną publicznością podczas Przystanku Woodstock  jako kwartet.

W 2001 roku do sklepów trafiło wydawnictwo „Live”, na którym znalazło się 9 nagrań zarejestrowanych podczas festiwalu Przystanek Woodstock oraz dodatkowo studyjna wersja utworu „Kiedy Umieram” i teledyski do pochodzących z debiutanckiego krążka kompozycji „Freedom” i „Screamin` Whispers”.

Na początku 2002 roku, podczas koncertu charytatywnego Wielkiej Orkiestry w Szczytnie, nagrany został z klip do utworu „Kiedy Umieram…”. Produkcja – zarówno w wersji audio jak i wideo – pojawiła się w stacjach radiowych oraz telewizyjnych. „Kiedy Umieram…” zapoczątkował jednocześnie nowe oblicze zespołu, jeżeli chodzi o samą muzykę. Kompozycje zyskały ciężar i były nieco wolniejsze od poprzednich. Wykorzystano również po raz pierwszy w tle instrumenty klawiszowe.

Trzeci album – „Medeis” – wydany został w roku 2003, a już rok później ukazała się jego reedycja w formie digipacka. W latach 2002-2004 formacja zagrała na Przystanku Woodstock, gdzie otrzymała od 200-tysięcznej publiczności Złotego Bączka. Zostało to zarejestrowane i wydane przez firmę Złoty Melon jako pierwsze oficjalne DVD.

Kolejny album „T.E.L.I…” trafił do sklepów wiosną 2005 roku, a w grudniu ukazała się jego anglojęzyczna wersja. W listopadzie 2006 roku grupa wydała dwupłytową kompilację zatytułowaną „HolyWood”. Na płycie DVD znalazł się zapis dwóch Przystanków Woodstock (2003 i 2004), a także wiele materiałów dodatkowych. Na płycie CD z kolei zamieszczono polskojęzyczną wersję utworu „Fallen” – tym razem pod tytułem „Spadany” oraz nagranie „Easy Rider” z gościnnym udziałem Krzysztofa Daukszewicza.

Z końcem roku 2008 współzałożyciel Huntera – Grzegorz Sławiński opuścił grupę. W jego miejsce do zespołu dołączył Dariusz „Daray” Brzozowski (Dimmu Borgir, Vesana, Black River). W kwietniu 2009 roku ukazała się nowa płyta zespołu, zatytułowana „HellWood”. W związku z tym, że tekstowo nawiązuje do ulubionych filmów zespołu powstały dwa para filmowe klipy do piosenek „Labirynt Fauna” oraz „Strasznik”.

W tej chwili Hunter promuje najnowsze wydawnictwo „Hunter – XXV Lat Później” (2DVD/3CD), zawierające 2 koncerty, ponad 1800 zdjęć, materiał dokumentalny i archiwalny oraz wideoklipy. Wydawnictwo miało premierę w wakacje. Na jesieni 2011 zespół ruszy w dużą trasę promocyjną obejmującą ponad 20 miast. W planach tego i następnego roku jest również wydawnictwo Unplugged oraz nowy materiał studyjny.

Skład zespołu tworzą: Pit – gitara, Saimon – bas, Jelonek – skrzypce, Drak – gitara/wokal oraz Daray – perkusja.

Tagi


Polecane

Share This