Hurts w dwóch polskich miastach


2020.07.31

opublikował:

Hurts w dwóch polskich miastach

fot. mat. pras.

Dobre wieści dla fanów Hurts. W sieci pojawił się klip do singla „Somebody”, którym duet zapowiada nowy krążek. Jego premierze towarzyszyło ogłoszenie trasy koncertowej, na której nie mogło zabraknąć polskich przystanków. Jeśli tylko koronawirus na to pozwoli, wiosną zobaczymy Brytyjczyków w dwóch polskich miastach.

6 kwietnia 2021 Hurts wystąpią w Warszawie (Torwar), dzień później zawitają do Katowic (MCK). Organizatorem obu koncertów będzie Live Nation Polska. Otwarta sprzedaż biletów rusza 7 sierpnia.

Planowany na 4 września, długo oczekiwany album „Faith” wytycza nową erę dla zespołu. Powstała pomimo przeciwności losu grupa zmagała się z kreatywnym przestojem, aby ukazać się silniejszą, bardziej surową i lepszą niż kiedykolwiek. Po dotychczas opublikowanych piosenkach “Voices”, “Suffer” i “Redemption’, teraz grupa udostępniła “Somebody”.

Sprawdź też: „my future” – nowy singiel i klip Billie Eilish

Dzięki znakomitemu połączeniu wysmakowanego popu z prawdziwie dynamiczną nutą „Somebody” zdecydowanie poszerza paletę brzmień grupy w stosunku do jej poprzednich utworów. W podnoszącej na duchu kompozycji wpływowe aranżacje Adama Andersona pozwalają wokalowi Theo Hutchcrafta wznieść się jeszcze wyżej. Wideo do tego numeru kontynuuje pasję zespołu Hurts do konceptualizacji, w której Hutchcraft zachowuje pozory, przemierzając surrealistyczne miasto zamieszkałe przez egzotyczne ptaki; jego puste stąpanie jest podtrzymywane tylko przez gwałtowne szarpnięcia, jak gdyby demon był poddawany egzorcyzmom, zanim osiąga punkt kulminacyjny w szalonym, swobodnym tańcu. „Somebody” kontynuuje tradycję klasycznej oprawy wizualnej Hurts; jest przemyślany, wypełniony sztuką i potężny, pełen podprogowego znaczenia.

– „Somebody” to piosenka o buncie, uporze, sile i wznoszeniu się po tym, gdy zostałeś powalony. To odmiana wobec dotychczas opublikowanych piosenek, ale pokazuje intensywność i energię, które charakteryzują część nowego albumu – komentuje zespół.

Tagi


Polecane

Share This