Hypnotic Brass Ensemble w Warszawie i Chorzowie


2010.11.18

opublikował:

Hypnotic Brass Ensemble w Warszawie i Chorzowie

Już 19 i 20 Listopada 2010 na dwa koncerty do Polski zawita niezwykły kolektyw, Hypnotic Brass Ensemble. Po zjawiskowym koncercie i niezwykle gorącym przyjęciu podczas festiwalu Era Nowe Horzonty, bracia Cohran po raz kolejny rozgrzeją polską publiczność do czerwoności.

Opisywanie ich koncertów to niezwykle trudna sprawa a pojawiające się epitety : huragan, sztorm, tornado, nawet w połowie nie oddają tego co się dzieje na scenie.

Czy Hypnotic Brass Ensemble zahipnotyzują po raz kolejny polską publiczność ? To nie ulega najmniejszym wątpliwościom. Ich poprzednie koncerty już obrosły legendą , zaś ich występy z Gorillaz z którymi koncertują podczas tegorocznego tourne, to zdecydowanie najlepsze momenty show.

Co ciekawe drugi koncert w chorzowskim klubie Szuflada 15 w ramach festiwalu Ars Cameralis, muzycy wykonają unplugged, wracając do swoich korzeni i czasów gdy można było ich spotkać grających w nowojorskim metrze.

Będą to ostatnie koncerty przed dłuższą przerwą w występach, więc jest to jedna z ostatnich okazji by zobaczyć ich na żywo!!!

Hypnotic Brass Ensemble Live

19.11.2010 Warszawa, klub Palladium ul. Złota 9

start 21.30 bilety 65/75 afterparty klub Powiększenie


Hypnotuc Brass Ensemble Unplagged (w ramach festiwalu Ars Cameralis)

20.11.2010 Chorzów klub Szuflada 15 ul. Wolności 15

start 21.30 bilety 40/50 afterparty SoulService Dj’s

Bilety do nabycia:

Hypnotic Brass Ensemble to niezwykła „orkiestra dęta” założona w Chicago w 1999 roku. W skład zespołu wchodzi 8 braci dorastających w muzykalnej rodzinie trębacza Phila Cohrana – członka legendarnej Sun Ra Arkestra. Oprócz praktycznych umiejętności gry na instrumentach dętych, synowie wynieśli z domu także zamiłowanie do jazzowej awangardy, choć sami przyznają, że w pewnym momencie potajemnie słuchali pod kołdrą hip hopu, a ich idolami byli raperzy: Ice Cube i Eazy-E. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych, kiedy wszyscy ukończyli szkoły, postanowili, że od tej pory będą zarabiać na życie grając razem na ulicach. Wtedy też rozwinął się i ukształtował ich niepowtarzalny styl – połączenie jazzowej tradycji brass bandów, funkowej fantazji i hiphopowej wrażliwości.

Swoją nazwę zawdzięczają pewnemu przypadkowemu zdarzeniu podczas jednego z ulicznych występów w metrze, kiedy to elegancko ubrany mężczyzna przez kilka godzin słuchał ich koncertu, nie zwracając uwagi na kolejne odjeżdżające mu pociągi, aż w końcu podszedł do muzyków i powiedział: „You guys just hypnotized me”.

HBE zostali oficjalnie odkryci w 2005 roku w Londynie, kiedy grali jeden ze swoich ulicznych setów na Portobello Road, gdzie mieści się założona przez Damona Albarna wytwórnia Honest Jon`s. W 2007 roku zachwycili wszystkich swoją interpretacją utworu „Sankofa” Tony`ego Allena, nagranym na specjalną płytę z jego remiksami. W tym samym roku nagrywali z Erykah Badu i Maxwellem.

W maju 2009 roku ukazał się ich debiutancki krążek „Hypnotic Brass Ensemble”, na którym znalazły się przede wszystkim autorskie utwory HBE. Na perkusji gościnnie zagrali: Malcolm Catto z grupy The Heliocentrics, Sola Akingbola z Jamiroquai, a także sam Tony Allen. Swoją obecność na płycie zaznaczył także Flea z Red Hot Chilli Peppers oraz Damon Albarn. Ten ostatni, zachwycony talentem HBE, zaprosił ich do udziału w koncercie z okazji reaktywacji grupy Blur, który odbył się 2 lipca 2009 w londyńskim Hyde Parku.

Dalsza współpraca zaowocowała pojawieniem się Hypnotic Brass Ensemble na najnowszym albumie grupy Gorillaz, gdzie muzycy występuja gościnnie w trzech utworach, w tym wraz ze Snoop Doggy Dog’em w tytułowym Plastic Beach. Obecnie grupa koncertuje wspólnie wraz z Gorillaz podczas ich światowego tourne, w przerwach zaś promuje swoje najnowsze solowe wydawnictwo „Heritage”

Skład zespołu:

Gabriel Hubert (Hudah) – trąbka

Saiph Graves (Cid) – puzon

Tycho Cohran (LT) – suzafon (tuba marszowa)

Amal Hubert (Baji) – trąbka

Jafar Graves (Yosh) – trąbka

Seba Graves (Clef) – puzon

Tarik Graves (Smoov) – trąbka

Uttama Hubert (Rocco) – eufonium (tuba barytonowa)

Polecane

Share This