I Am Giant oraz French Films na Orange Warsaw Festival


2014.03.06

opublikował:

I Am Giant oraz French Films na Orange Warsaw Festival

Line up Orange Warsaw Festival 2014 wzbogaca się o kolejnych artystów: I Am Giant oraz French Films. Rockowy I Am Giant zagra ostatniego dnia festiwalu, czyli 15 czerwca 2014, a występ French Films grających indie rock zobaczymy 13 czerwca, pierwszego dnia imprezy.

Bilety na festiwal wciąż są w sprzedaży.

 

I Am Giant

I Am Giant to założona w 2008 roku, rockowa kapela z Nowej Zelandii. Pierwszy album zespołu został wydany w 2011 roku tylko w Australii i Nowej Zelandii, gdzie od razu znalazł się w czołówce list sprzedaży. Azjatycka i europejska premiera albumu odbyła się na początku 2012 roku – w tych częściach świata zespół także znalazł rzesze wiernych fanów. Obecnie muzycy przenieśli się do Londynu i pracują nad drugim albumem. Pierwszy singiel z nowej płyty „Razorwire Reality” wydany został 3 grudnia 2013.

2014 rok to dla I Am Giant europejska trasa koncertowa i przygotowania do premiery drugiego studyjnego krążka.French Films


Założony w 2010 roku zespół indie-rockowy z Finlandii. Ich brzmienie można określić jako połączenie popowych melodii z lat 60-tych z domieszką new wave i punku. French Films zdobył uwagę mediów muzycznych natychmiast po internetowej premierze pierwszego singla w 2010 roku i kontrakcie w fińskim labelu Gaea Records.

Początki były zabawne, nie mieliśmy żadnych wielkich planów dla tego pobocznego dla nas projektu, każdy z nas grał wtedy w innej kapeli. Wspólne granie i pisanie kawałków okazało się jednak megafajne, więc postanowiliśmy to kontynuować – tak wspomina ten okres sam zespół.

W 2011 roku, po europejskiej trasie koncertowej French Films wydał debiutancki album „Imaginary Future”. Płyta zyskała pozytywne recenzje  na całym świecie, choć największe zainteresowanie okazała Europa środkowa i Finlandia. Album „Imaginary Future” otrzymał prestiżową nagrodę – European Border Breakers Award (poprzednio otrzymali ją m.in. Adele, Mumford & Sons czy Lykke Li).

Polecane

Share This