I AM X dwa razy w Polsce


2009.08.17

opublikował:

I AM X dwa razy w Polsce

Agencja Go Ahead oraz Fabryka Productions zapraszają na dwa występy niezwykle popularnej w Polsce grupy I AM X! Formacja Chrisa Cornera wystąpi 17 października w krakowskiej Rotundzie oraz 18 października w warszawskiej Stodole. Wkrótce podamy więcej szczegółów dotyczących miejsc sprzedaży oraz cen biletów.

Zespół Chrisa Cornera, znanego także ze Sneaker Pimps, doceniany jest za niezwykle żywiołowe występy, co powinno potwierdzić się podczas jesiennej krótkiej trasy po Polsce! Nazwa projektu jest nawiązaniem do tytułu pierwszej płyty Sneaker Pimps „Becoming X”. I AM X jak dotąd ma na swoim koncie trzy studyjne krążki: zainspirowany elektronicznymi dźwiękami lat 80-ych „Kiss And Swallow” (2004), nieco bardziej gitarowy „Alternative” (2006) oraz najnowszy „Kingdom Of Welcome Addiction” (2009) z gościnnym udziałem między innymi znakomitej wokalistki Imogen Heap – wszystkie wydawnictwa spotkały się z niezwykle ciepłym przyjęciem krytyki. W 2008 roku ukazał się album „Live In Warsaw” będący zapisem występu I AM X w radiowej Trójce. Formacja I AM X była gwiazdą tegorocznego Festiwalu w Jarocinie – występ grupy Chrisa Cornera został zgodnie uznany przez widzów oraz dziennikarzy za jedno z najważniejszych wydarzeń imprezy!

I AM X

17.10 Rotunda / Kraków

18.10 Stodoła / Warszawa

I AM X jest projektem Chrisa Cornera, lidera zespołu Sneaker Pimps, powstałego w pierwszej połowie lat 90. w Londynie. Grupa zadebiutowała w 1996 roku triphopowym albumem „Becoming X” i do którego w linii prostej nawiązuje nazwa solowego przedsięwzięcia Chrisa.

Sneaker Pimps debiutowało jako trio, na drugim albumie będąc już duetem, kierującym się bardziej w stronę elektro. Do dziś Sneaker Pimps wydało cztery albumy. Ostatnia płyta nagrana została w 2002 roku i zatytułowana jest „Bloodsport”.

Debiutancki album IAMX, zatytułowany „Kiss and Swallow” ukazał się w lipcu 2004 roku. Krążek śmiało można jednak uznać za kontynuację ostatniego wydawnictwa macierzystego zespołu Cornera („Bloodsport” z 2002 roku) – muzyka ma z nim wiele punktów stycznych, choć bardziej zdecydowanie poszła w stronę elektro (za znakomity przykład może posłużyć „Skin Vision” i „Your Joy Is My Low”) niemal zapominając o swoich triphopowych korzeniach, pod które można podciągnąć „I Like Pretending”.

Drugi album, „The Alternative” został wydany w roku 2006. Stylistycznie zbliżony jest do poprzedniego; wyróżnić można jednak położenie większego nacisku na gitarę; płyta jest też nieco bardziej popowa.

Chris jest również producentem muzycznym, wyprodukował trzy albumy Robots in Disguise: „Robots in Disguise”, „Get RID!” i „We`re in the Music Biz”. Ponadto stworzył ścieżkę dźwiękową do filmu „Sky Fighters (Les Chevaliers du Ciel)” (2005).

Był również modelem w belgijskim magazynie „Le Weekend” i pojawił się w trzech odcinkach komediowego serialu BBC „The Mighty Boosh”. Studiował filozofię w Goldsmith`s College w Londynie.

Trzeci album „Kingdom Of Welcome Addiction” z gościnnym udziałem między innymi znakomitej wokalistki Imogen Heap ukazał się w 2009 rooku. W 2008 roku premierę miał album „Live In Warsaw” będący zapisem występu I AM X w radiowej Trójce.

Polecane

Share This