Ice Cube krytykuje Warner Bros: „Kradną radość z naszej kultury”


2021.02.27

opublikował:

Ice Cube krytykuje Warner Bros: „Kradną radość z naszej kultury”

foto: mat. pras.

Ice Cube ruszył ostatnio z nowym biznesem – raper stworzył własną markę marihuany i nazwał ją „Fryday Kush”. Nazwa pochodzi od kultowego już film „Piątek” z 1995 roku. Film „Piątek” powstał w 1995 roku, a jego reżyserem jest F. Gary Gray. Główne role zagrali Ice Cube oraz Chris Tucker. Opowiada on historię dwóch kuzynów, którzy w piątek muszą zapłacić lokalnemu dilerowi co prowadzi do serii zabawnych zdarzeń. W 2000 roku ukazała się kontynuacja kultowego filmu pt „Następny piątek”, a w 2002 roku na ekrany kin weszła trzecia część zatytułowana „Kolejny piątek”. Co ciekawe, w 2007 roku zrobiono ośmioodcinkowy serial animowany, który był emitowany na kanale MTV2. Co ciekawe, film „Piątek” był debiutem legendarnego rapera w roli scenarzysty. Teraz wspomniany film stał się kością niezgody pomiędzy raperem, a wytwórnią Warner Bros.

SPRAWDŹ TAKŻE: Prezydent USA chce się spotkać z Ice Cubem i omówić „Kontrakt z Czarną Ameryką”

Pochodzący z Kalifornii raper chciał nakręcić kolejną część serii „Friday”, ale wytwórnia Warner Bros nie dała zielonego światła. Pokrzyżowało to plany artysty, który dał upust emocjom na swoim Instagramie. Zamieścił tam zdjęcie animowanych charakterów z serii filmów „Piątek” i zamieścił dosyć krótki, ale dosadny komentarz.

#FreeFriday ze szczęk Warner Bros, które odmawia nakręcenia więcej sequeli. Kradną radość z naszej kultury – napisał Ice Cube.

W 2019 roku roku Ice Cube był gościem programu The Jump w stacji ESPN. Podczas rozmowy przyznał, że skończył pisać scenariusz dla czwartego filmu z serii pt. „Last Friday”. Artysta chciał, aby czwarta część wyszła w 25 rocznicę premiery „Piątku”. Ostatecznie nic z tego nie wyszło.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Ice Cube (@icecube)

Wspomniana marka marihuany jest efektem współpracy Ice Cube’a z firmą cannabis Caviar Gold. Fryday Kush na początek trafi do sprzedaży wyłącznie w wybranych stanach USA. Marihuanę sygnowaną marką rapera z Compton będzie można kupić w Arizonie, Kalifornii, Nevadzie oraz Oklahomie.

Fryday Kush, moja nowa marka marihuany właśnie wystartowała. To najlepszy towar, ma 46,2 procent THC oraz 10,78 procent CBD, więc na pewno nie będziecie chcieli tego przegapić – napisał Ice Cube zachwalając nowy brand.

OBSERWUJ NAS NA FACEBOOKU

Polecane


Share This