Ice-T w nowym singlu Megadeth


2022.07.23

opublikował:

Ice-T w nowym singlu Megadeth

foto: P. Tarasewicz

2 września fani Megadeth wreszcie doczekają się nowego albumu grupy. Pierwszym singlem zapowiadającym „The Sick, The Dying… And The Dead!” było opublikowane pod koniec czerwca „We’ll Be Back”. Teraz czas na kolejną nowość. Na kanale trashowej ikony możecie już zobaczyć klip do singla „Night Stalkers”, będącego drugim rozdziałem trylogii promującej wydawnictwo. W kawałku gośćinnie pojawił się Ice-T.

„The Sick, The Dying… And The Dead!” to piorunujący powrót Megadeth. Grupa od momentu wygranej Grammy w kategorii Najlepsze wykonanie metal za utwór „Dystopia” (taki tytuł nosił też 15. album formacji) jest na fali wznoszącej. Muzycy nie tylko przesuwają kreatywne granice, ale także mają powody do radości, bo Mustaine pokonał raka gardłą.

Dave, lider Megadeth i zarazem architekt brzmienia zespołu, pełni funkcję producenta albumu wspólnie z Chrisem Rakestrawem (Danzig, Parkway Drive). Ta dwójka jest odpowiedzialna także za poprzedni album formacji, „Dystopię” z 2016 roku. Nowy album został nagrany w domowym studiu Mustaine’a w Nashville, Tennessee z gitarzystą Kiko Loureiro oraz perkusistą Dirkiem Verbeurenem. Basista Steve DiGiorgio zasilił tymczasowo szeregi zespołu, by nagrać album, natomiast na trasę do składu na stałe powrócił James LoMenzo.

Po raz pierwszy od długiego czasu, wszystko czego potrzebowaliśmy od tej płyty, jest na swoim miejscu. Nie mogę się doczekać, aż wszyscy będą mogli ją usłyszeć! – mówi Dave Mustaine.

Polecane

Share This