Ifi Ude na VI Festiwalu Transkaukazja!


2013.06.26

opublikował:

Ifi Ude na VI Festiwalu Transkaukazja!

Ifi Ude to z dnia na dzień co raz bardziej rozpoznawalna marka na naszej muzycznej scenie. Młoda, pełna autentyczności i świeżych pomysłów ukształtowana artystka – kompozytorka, autorka tekstów, wokalistka i producentka, która kończy obecnie prace nad debiutancką płytą, co raz bardziej zaskakuje. Do tej pory zaprezentowała światu trzy świetnie przyjęte single, a całkiem niedawno premierę miał teledysk do ostatniego z nich.

To wystarczyło, aby zwrócić na siebie uwagę publiczności oraz organizatorów znaczących festiwali. Niewątpliwym sukcesem Ifi jest to, że w niespełna rok zafunkcjonowała w szeroko pojętej świadomości słuchaczy i rozpoczęła czynne koncertowanie na kultowych scenach.

W najbliższym czasie będziemy mogli ją zobaczyć podczas kilku dużych wydarzeń, już w sobotę pierwsze z nich – Festiwal Transkaukazja!

Transkaukazja to międzynarodowy, interdyscyplinarny program artystyczny inspirowany współczesnym Kaukazem. W tym roku odbędzie się VI edycja festiwalu, która obejmuje 12 krajów Unii Europejskiej i Partnerstwa Wschodniego.

Najbardziej spektakularnym wydarzeniem Transkaukazji jest koncert, który w tym roku odbędzie się w Warszawie przy Krakowskim Przedmieściu.

Zaproszone do koncertu grupy łączą elementy różnych stylów muzycznych – fusion, folk, funk, jazz, reggae, rock, gospel – nawiązując do muzyki i kultury krajów, z których pochodzą. Koncert będzie się składał z dwóch części, w każdej wystąpią po trzy formacje. Muzycy zaprezentują własny repertuar, a także przygotowane wspólnie utwory, opracowane specjalnie na tę okazję.

• Chveneburebi (Gruzja) Zumbaland (Gruzja) Ifi Ude (Polska / Nigeria),

• 33A (Gruzja) Vołosi (Polska) Clive Brown & The Shekinah Singers (Wielka Brytania)

TRANSKAUKAZJA 2013

29 czerwca 2013

Godz. 16:00

Krakowskie Przedmieście (na wysokości Hoteli: Europejskiego i Bristol)

Wstęp wolnyW lipcu natomiast, Ifi zaprezentuje się na kolejnych festiwalach:


5 lipca – Gdynia / Open’er Festival ( ALTER SPACE)

18-21 lipca – Tbilisi(Gruzja) / Art Geni Festival

Wkrótce poznamy daty jesiennej trasy artystki oraz co raz bardziej wyczekiwaną datę premiery jej debiutanckiej płyty!

Polecane

Share This