Ifi Ude zaśpiewa w Teatrze Syrena

Koncert już 14 listopada.


2013.11.02

opublikował:

Ifi Ude zaśpiewa w Teatrze Syrena

Koncert artystki jest kolejną propozycją nowego cyklu Syrena Music. Ifi Ude jest kompozytorką, producentką, autorką tekstów i  wokalistką. To wyrazista i wyjątkowa postać na polskiej scenie muzycznej. Z dziewczęcą lekkością porusza się po skrajnych gatunkach muzycznych: od hipnotyzującego i mocnego transu, po egzystencjalny minimalizm. Odważnie sięga po elektronikę, którą dopełnia szeroką gamą instrumentów akustycznych. W swojej twórczości konfrontuje, zderza spuściznę swoich nigeryjskich i polskich korzeni z aktualnymi muzycznymi prądami. Śpiewa po angielsku, polsku i w ibo, subtelnie łącząc ludyczną śpiewność z ciężkimi brzmieniami d&b i electro.

Stawia na bardzo współczesny, ale odwołujący się do tradycji muzyczny eklektyzm. Ucieka przed szufladkami i kategoriami. Podąża własną muzyczną ścieżką. Zimne elektroniczne bity i arpeggia zestawia z nostalgią bluesa, ciepłem neo soulu oraz plemiennością i witalnością afrykańskich gatunków jak waka, highlife, afrobit, juju.

W nagraniu debiutanckiego albumu pomagają jej najlepsi polscy muzycy, realizatorzy i producenci. Za realizację materiału, nad którym obecnie pracuje artystka odpowiadają min. Marcin Bors, czy Kuba i Bartek Kapsowie, znani z Contemporary Noise Sextet. W nagraniach udział biorą min. Agnieszka Sroczyńska, Michał Chęć, Jarek Jóźwik, Wojtek Oleksiak, Marcin Zabrodzki. Pomimo młodego wieku, twórczość Ifi jest zaskakująco dojrzała i świadczy o dużej erudycji muzycznej oraz świetnym guście. Jej siła to wpadające w ucho melodie połączone z ekstremalną dbałością o  brzmienie i produkcję. Całość dopełnia spójny i oryginalny wizerunek sceniczny.

Ifi Ude to z dnia na dzień, co raz bardziej rozpoznawalna marka na naszej muzycznej scenie. Do tej pory zaprezentowała światu trzy świetnie przyjęte single. To wystarczyło, aby zwrócić na siebie uwagę publiczności oraz organizatorów znaczących festiwali. Niewątpliwym sukcesem Ifi jest to, że w niespełna rok zafunkcjonowała w szeroko pojętej świadomości słuchaczy i rozpoczęła czynne koncertowanie na kultowych scenach, min. międzynarodowego Festiwalu Transkaukazja, Heineken Open’er, Art Geni Festival(Gruzja) i wielu innych.

Już w październiku oficjalna premiera jej debiutanckiej płyty, a w14 listopada będzie można wysłuchać koncertu artystki z jej najnowszymi kompozycjami.

Ifi Ude – ArkTika

14.11 – Warszawa, Teatr Syrena

Start: 19.00

Polecane