Igor Boxx i Novika festiwalowo…


2010.08.25

opublikował:

Igor Boxx i Novika festiwalowo…

Jednym z wydarzeń nadchodzącego FreeFormFestival będzie światowa premiera nowego projektu Igora Pudło, współtwórcy legendarnego duetu Skalpel, jedynego polskiego artysty nagrywającego dla Ninja Tune.

Igor Boxx:

Igor Pudło, współtwórca legendarnego duetu Skalpel, jednego z najważniejszych projektów muzycznych w Polsce ubiegłego dziesięciolecia, otwiera nową dekadę solowym projektem Igor Boxx – Breslau. Płyta zainspirowana jest oblężeniem Wrocławia (Festung Breslau) przez Armię Czerwoną w 1945r. To dźwiękowa opowieść o sile i bestialstwie bolszewickiej nawałnicy, o determinacji terroryzowanych przez nazistów obrońców miasta. Wersja koncertowa projektu jest bardzo dynamiczna – danse macabre na gruzach płonącego, upadającego miasta. Na scenie Igorowi towarzyszą Magierski z hip hopowego składu White House oraz Mazzoll – wybitna osobowość sceny yassowej.

Występ Igor Boxx prezentujący na żywo Breslau na FreeFormFestival będzie światową premierą tego projektu. Koncert będzie częścią obchodów 20-lecia Ninja Tune. Płyta ukaże się już 18 października nakładem właśnie tej wytwórni, ale uczestnicy festiwalu jako pierwsi będą mogli ją kupić bezpośrednio po koncercie.

http://www.myspace.com/igorboxx

NOVIKA:

Wokalistka, autorka tekstów i dziennikarka muzyczna. Najbardziej rozpoznawalny kobiecy głos polskiej sceny klubowej.

Novika, zadebiutowała w 1997 roku, wraz z duetem didżejskim Boogie Mafia. Rok później wydała swój pierwszy utwór Where Is The Love z zespołem Futro. Sukces projektu Futro oraz ich debiutanckiego album, przyniósł jej serię nagrań z czołówką niezależnej sceny. Pojawiła się na płytach m.in. Fisza, 15 Minut Projekt, Vienio & Pele i u Andrzeja Smolika, z którym nagrała T.Time, nominowany do nagrody Fryderyka w kategorii Piosenka Roku. Podsumowaniem tego okresu była płyta feat Novika (2004), niejako zapowiedź, całkowicie autorskiego album Tricks Of Life (2006), nagranego z czołówką polskich producentów Envee, Smolikiem i Arturem Rojkiem.

Na początku tego roku ukazuje się jej najnowszy, przebojowy i pełen energii krążek Lovefinder, nagrany wspólnie z Michałem Królem (Fox), Maxem Skibą, Bogdanem Kondrackim oraz Emade i wieloma innymi postaciami sceny klubowej. Płyta przyniosła takie przeboje jak tytułowy Lovefinder czy Daily Routines. Na co dzień Novika jest autorką kultowej już audycji Radio Leniwa Niedziela, która od kilku lat na stałe zagościła w Radiu Roxy, gdzie wraz z Lexusem wspólnie prowadzi również Miastosferę. Od lat jest częścią kolektywu Beat’s Frendly, w którym grała jako dj, a obecnie śpiewa.

www.novika.pl

www.myspace.com/novika

FreeFormFestival 2010

15 – 16 października 2010

Centrum Kultury Koneser

Warszawa, ul. Ząbkowska 27/31

Ceny karnetów dwudniowych:

od 1 sierpnia do 30 września – 160zł, od 1 października – 180zł

Ceny biletów jednodniowych: od 1 sierpnia do 30 września – 95zł,

od 1 października – 110zł, w dniu festiwalu – 130 zł

Sprzedaż biletów: Bileterie EMPiK, Sklepy Media Markt i Saturn, punkty sprzedaży Ticketpro ( www.ticketpro.pl ) i Eventim ( www.eventim.pl ) na terenie całego kraju oraz za pośrednictwem www.goodmusic.com.pl

Organizator festiwalu: Good Music Productions

Polecane

Share This