Igor Boxx już dziś w Warszawie


2011.05.20

opublikował:

Igor Boxx już dziś w Warszawie

Promującego płytę “Breslau” Igora Boxxa czeka pracowite lato, artysta wystąpi w tym roku między innymi na Open’erze, Selectorze i OFF Festiwalu. Wcześniej, już w piątek, zaprezentuje się na pierwszym klubowym koncercie w Warszawie. 20 maja zapraszamy do Powiększenia!

Igor Boxx to pseudonim sceniczny Igora Pudło z wrocławskiego duetu Skalpel (laureat “Paszportu Polityki 2005”), który w londyńskiej prestiżowej wytwórni Ninja Tune wydał dwie płyty (“Skalpel” 2004, “Konfusion” 2005), bardzo dobrze przyjęte na świecie, a w Polsce zaliczane do najważniejszych wydawnictw ubiegłego dziesięciolecia. Nową dekadę Igor Boxx otwiera solowym albumem „Breslau”. Bohaterem tej płyty jest rodzinne miasto Igora – Wrocław i jego nieodległa historia. “Breslau” to fascynująca muzyczna fantazja na temat oblężenia Festung Breslau przez Armię Czerwoną w 1945 r.

„Tworząc tę płytę inspirowałem się takimi opowieściami muzycznych jak Residents „Eskimo”, Steve Reich „Different Trains”, Kraftwerk „Computer World”, „Histoire de Melody Nelson” Serge’a Gainsbourga. Wpłynęły na mnie też dźwiękowe narracje Lou Reeda o Berlinie i Nowym Jorku. Jest to dla mnie muzyczny `teatr wyobraźni` a ze względu na zastosowane środki techniczne czyli sampling i turntablizm ma to wiele wspólnego z muzycznymi historyjkami Kida Koali” – mówi Igor Pudło.

„Breslau” to – pomimo historycznego pretekstu – opowieść jak najbardziej aktualna. Opowiedziana nowoczesnym muzycznym językiem – odwołującej sie do tradycji jazzu, hip hopu, Krautrocka, współczesnej awangardy czy muzyki filmowej. Album został bardzo wysoko oceniony przez media (m.in. kandydat do płyty roku w plebiscycie trójkowego Radiowego Domu Kultury, nominacja do nagrody SuperHiro, 2 miejsce w rankingu Polska Płyta Roku portalu Era Music Garden).

Igorowi na scenie towarzyszyć będą znakomici goście: Jerzy Mazzoll, Magierski oraz VJ Spectribe. Fanów artysty z pewnością ucieszy informacja, iż w Powiększeniu kupić będzie można winylową wersję “Breslau” w promocyjnej cenie 50 zł! Koncert ten, podobnie jak niedawny w gdańskim klubie Żak, to projekt współfinansowany przez Miasto Wrocław.

IGOR BOXX “BRESLAU” LIVE

Igor Boxx Magierski Mazzoll VJ Spectribe

electro/acoustic/visual show


20.05.2011 – Warszawa, Powiększenie

Polecane

Share This