Ikona R&B z szansą na Oscara za rolę filmową


2018.01.24

opublikował:

Ikona R&B z szansą na Oscara za rolę filmową

foto: mat. pras.

Poznaliśmy grono nominowanych do najważniejszych nagród filmowych na świecie. 90. ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się 4 marca w Dolby Theatre w Hollywood. W tym roku trzymamy kciuki za Mary J. Blige. Ikona R&B walczy o statuetkę za drugoplanową rolę żeńską w filmie „Mudbound”. Wśród konkurentek Mary znalazły się Allison Janney („Jestem najlepsza. Ja, Tonya”), Lesley Manville („Nić widmo”), Laurie Metcalf („Lady Bird”) i Octavia Spencer („Kształt wody”)

To nie jedyna oscarowa szansa dla wokalistki. Wykonywana przez nią piosenka „Mighty River” będzie z kolei ubiegać się o nagrodę dla najlepszej oryginalnej piosenki filmowej. Utwór miał także szansę na Złoty Glob, ale nagroda trafiła do autorów „This Is Me” z „Króla rozrywki”. Wydaje się, że to właśnie utwór wykonywany przez Benjego Paska i Justina Paula będzie faworytem w tej kategorii.

W przypadku najlepszej muzyki filmowej również typuje się, że Oscara zdobędzie ta sama osoba, która odebrała Złoty Glob. Alexandre Desplat odpowiedzialny za skomponowanie muzyki do „Kształtu wody” rywalizuje z Carterem Burwellem (“Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”), Johnnym Greenwoodem z Radiohead (“Nić widmo”), Johnem Williamsem („Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi) oraz Hansem Zimmerem (“Dunkierka”).

Oto nominacje w kategoriach muzycznych:

Piosenka:

Mary J. Blige – „Mighty River” („Mudbound”)
Sufjan Stevens – „Mystery of Love” („Tamte noce, tamte dni”)
Miguel – „Remember Me” („Coco”)
Andra Key ft. Common – „Stand Up For Something” („Marshall”)
Benji Pasek, Justin Paul – „This is me” („Król rozrywki”)

Muzyka:

Hans Zimmer – „Dunkierka”
Johnny Greenwood – „Nić widmo”
Alexandre Desplat – „Kształt wody”
John Williams – „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”
Carter Burwell – „Trzy billboardy za Ebbing Missouri”

Polecane

Share This