Ile Metallica zarobiła na trasie WorldWired?


2019.02.16

opublikował:

Ile Metallica zarobiła na trasie WorldWired?

fot. Ewelina "Eris" Wójcik / mfk.com.pl

Po koncercie w hali Quicken Loans Arena w Cleveland 1 lutego Metallica zrobiła sobie krótkie wakacje. Zespół wróci na scenę dopiero 28 lutego w El Paso. W maju kwartet przenosi się do Europy i będzie w niej koncertował do końca sierpnia. Jednym z ostatnich przystanków na jej trasie będzie Warszawa. 21 sierpnia Metallica wspierana przez Ghost i Bokassę wystąpi na PGE Narodowym. Niestety, bilety na to wydarzenie skończyły się dawno temu.

Wiosenno-letnie występy w Europie są ostatnimi, jakie zespół zaplanował w ramach trwającej od 2016 roku trasy WorldWired. Billboard podsumował dotychczasowe przychody z tournee, wyliczając, że metalowi giganci na koncertach promujących „Hardwired… To Self-Destruct” do tej pory aż 155 mln dolarów. 14,4 przyniosło grupie siedem tegorocznych koncertów.

Sierpniowy występ na warszawskim stadionie będzie już drugim polskim koncertem grupy w ramach WorldWired Tour. W kwietniu 2018 Metallica pojawiła się w Tauron Arenie Kraków. W roli supportu oglądaliśmy wówczas norweski Kvelertak. Nasze zdjęcia z tego koncertu zobaczycie tutaj.

Polecane

Share This