Ile musi „zarobić” płyta i singiel by zdobyć złoto lub platynę? Wyjaśnia KęKę


2021.03.08

opublikował:

Ile musi „zarobić” płyta i singiel by zdobyć złoto lub platynę? Wyjaśnia KęKę

fot. mat. pras.

Podczas wieczornej sesji Q&A fani zapytali KęKę na jakich zasadach ZPAV przyznaje wyróżnienia za złote i platynowe płyty. Radomski raper jasno wyjaśnił ile musi „zarobić” singiel by zyskać miano złota czy też platyny.

– Single trzeba zgłosić bo to są wyróżnienia przyznawane za wygenerowany przychów. Złoty singiel music zarobić na przykład 20 000. Platynowy 40 0000. A jakby wyróżnienia za płyty przeliczać na kwoty to złota płyta music zarobić 300 000, a platynowa 600 000.

W dalszej rozmowie z fanami, KęKę przyznał, że nie zamierza zgłaszać swoich singli do ZPAVU w celu uzyskania za nie złotych i platynowych wyróżnień.

Przypomnijmy, że niedawno KęKę poinformował na swoim Instagramie, że jego najnowszy album uzyskał już status złotej płyty.

–  Choć do premiery krążka zostało ponad 2 miesiące, to miło mi poinformować,że album „Siara” spełnił już kryteria do przyznania Złotej Płyty. Nie bardzo wiem, co napisać. Po raz kolejny obdarzyliście mnie ogromnym zaufaniem i po zaledwie jednym opublikowanym singlu ( krążek był złoty już parę dni temu), go ozłociliście. Sukces cieszy mnie tym bardziej iż mam świadomość faktu, że moja twórczość i treści jakie w niej przekazuje, coraz dalej odbiegają od tego co obecnie jest popularne. Mimo tego, oraz tego, że na płycie nie będzie żadnych gości podbijających zainteresowanie, zaufaliscie mi w 100% i zamówiliście album

Dzięki serdeczne!

„Siarę” wraz z gratisową Ep-ką „Bis” nadal można zamawiać na www.takierzeczy.com Preorder trwa do wyczerpania – napisał raper.

 

Polecane

Share This