Ile płyt od początku kariery sprzedał KęKę? Liczba robi ogromne wrażenie


2020.11.20

opublikował:

Ile płyt od początku kariery sprzedał KęKę? Liczba robi ogromne wrażenie

fot. Karol Makurat / tarakum.pl

Publikując wczoraj OLiS zwróciliśmy Waszą uwagę na to, że w czwartej dziesiątce listy znalazło się aż pięć płyt KęKę, czyli cała jego dotychczasowa dyskografia. – To zasługa akcji z podpisami – komentował wczoraj raper, dziękując fanom za zamówienia. Publikacja zestawienia skłoniła radomianina do sporządzenia liczbowego podsumowania swojej dotychczasowej kariery.

Od momentu legalnego debiutu w 2013 roku KęKę wydał pięć solowych płyt. Prawie każda z nich (poza „Takimi rzeczami”) debiutowała na szczycie Olisu i nieprędko oddawała pole konkurentom, a jeśli już spadała ze szczytu, to przez kilka tygodni utrzymywała się w czołówce.

Pięć albumów spędziło na liście łącznie 175 tygodni – informuje KęKę.

Każdy z krążków radomianina ma co najmniej platynowy status – „Nowe rzeczy”, „Trzecie rzeczy i „To tu” są potrójnymi platynami, „Mr KęKę” podwójną, a „Takie rzeczy” pojedynczą, co pewnie z czasem się zmieni. Łatwo wyliczyć, że raper sprzedał co najmniej 360 tysięcy fizycznych egzemplarzy, choć w praktyce jest ich pewnie o co najmniej kilkanaście tysięcy więcej. Po doliczeniu przeliczeniu wyświetleń na sprzedane egzemplarze otrzymujemy jeszcze bardziej imponującą liczbę 430 tysięcy. Takie dane raper podaje na swoim instagramowym profilu.

Sprawdź też: Otsochodzi gościem Eisa. Zobacz klip do nowej wersji „Teraz albo nigdy”

Fani KęKę mają dziś powody do zadowolenia. Do sklepów i serwisów streamingowych trafił nowy krążek Pawła Domagały „Wracaj”, na którym raper pojawia się gościnnie w piosence „Po mojej stronie”.

Polecane

Share This