Illa J – Brat J Dilli w Polsce


2015.11.07

opublikował:

Illa J – Brat J Dilli w Polsce

Już 8 listopada w Katowicach i 10 listopada w Krakowie wystąpi na żywo Illa J, brat jednego z najbardziej szanowanych producentów muzycznych na świecie, znanego pod pseudonimem J Dilla. Będą to wieczory upamiętniające jego życie i twórczość, uświetnione koncertem na żywo.

08.11 – Katowice, Life

10.11 – Kraków, Poli

Twórczość Illa J jest znana fanom jego starszego brata – J Dilli, z którym przez lata współpracował, a od jego nieodżałowanej śmierci kontynuuje muzyczne dziedzictwo swojej rodziny, zapoczątkowane przez ojca, który pisał teksty piosenek dla światowej sławy artystów Motown Records w Detroit.

Jego debiutancki album z 2008 roku, „Yancey Boys” został wydany przez zlokalizowaną w L.A. wytwórnię Delicious Vinyl. Od tego czasu wstąpił do legendarnej grupy z Detroit – Slum Village. Posiada bogate doświadczenie zarówno studyjne jak i sceniczne jako Yancey Boys i Slum Village. Obecnie były członek Slum Village współpracuje z płodnymi producentami takimi jak Kaytranada, Potatohead People, czy Calvin Valentine, a także z jazzowym muzykiem Robertem Glasper.

Drugi solowy album zatytułowany „Illa J LP” został wydany w październiku 2015 roku nakładem Bastard Jazz Records. Świeży nowy dźwięk z domieszką funku i electro i położenie nacisku na wokal, pokazuje, że Illa J potrafi odnaleźć się w różnych nurtach muzycznych i nie da się go zaszufladkować.

Polecane

Share This