Ilu widzów pojawi się na tegorocznym Open’erze?


2019.07.05

opublikował:

Ilu widzów pojawi się na tegorocznym Open’erze?

fot. P. Tarasewicz

Ubiegłoroczny Open’er Festival zgromadził ponad 140 tysięcy osób. Na tę liczbę składają się zarówno posiadacze biletów jednodniowych, jak i karnetów obejmujących festiwal. Mikołaj Ziółkowski, szef organizującej imprezę agencji Alter Art przyznał, że w 2019 roku nie uda się pobić tego wyniku.

W tym roku na festiwalu będzie ponad 100 tysięcy osób. Pewnie podamy tę ostateczną liczbę na koniec. Ta liczba będzie bardzo zbliżona do tego, co mieliśmy w roku 2017. Oczywiście 2018 był rekordowy w historii festiwalu, a rekordów nie pobija się co tydzień. Po to są rekordy, żeby się pojawiały co kilka lat – skomentował organizator.

Alter Art największego naporu fanów spodziewa się w sobotę. Tego dnia na terenie imprezy może się znajdować jednocześnie aż 70 tysięcy osób osób.

Jednym z zagadnień, z którymi zmagają się organizatorzy, jest problem ekologii. Tłumy festiwalowiczów zużywają gigantyczne ilości plastikowych kubków na napoje, co budzi niepokój nie tylko ekologów, ale też wszystkich martwiących się o losy planety. Szef Alter Artu podkreślił, że Open’er stara się być tak ekologiczny, jak tylko może, ale pewnych obostrzeń po prostu nie przeskoczy.

Mikołaj Ziółkowski wyjaśnił, że nie ma szans na zastąpienie plastikowych kubków bidonami ze względów bezpieczeństwa. W trakcie spotkania z dziennikarzami, którego zapis znajdziecie w naszych relacjach na Instagramie szef Alter Artu wyjaśnił, że na wprowadzenie bidonów nie zgadzają się managementy artystów, ponieważ taki pojemnik zamknięty i wypełniony wodą rzucony może być niebezpiecznym narzędziem.

Problemy pojawiają się również w przypadku kubków wielorazowego użytku. Tutaj na drodze stają przepisy sanitarne.

W Polsce nie można nalewać napojów do kubków wielorazowego użytku bez wyparzenia ich – wyjaśnił Mikołaj Ziółkowski.

Na terenie festiwalu znajdziemy w tym roku kubki wielorazowego użytku, jednak przed ich ponownym wykorzystaniem naczynia za każdym razem są myte i wyparzane.

Open’er trwa do soboty włącznie. Szczegółową rozpiskę godzinową imprezy znajdziecie tutaj.

Polecane

Share This